Tajemnice szalonej rzeki

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
archeologia
Aleksander

O zaginionym w piaskach pustyni Kyzył-Kum państwie starożytnego Chorezmu mówią jarmarczni bajarze Chiwy, że stanowi treść nie zapisanej baśni Szecherezady. Od wieków karawany zatrzymują się tutaj, aby popatrzyć na mury tajemniczych miast, w których nikt nie mieszka, a gazele omijają je z dala trwożliwie. Opisując swe wrażenia z podróży do pustynnego serca Azji, spróbuję przenieść Czytelnika w...

Opisując swe wrażenia z podróży do pustynnego serca Azji, spróbuję przenieść Czytelnika w krainę cieni tej niezwykłej ziemi, splamionej wielekroć krwią, obmytej wylewami szalonej rzeki - Amu-Darii - i opisywanej w dziesiątkach pieśni.

źródło opisu: Książka i Wiedza, 1962

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Maatt | 2014-08-31

Bogini leżała w najzwyklejszym tekturowym pudełku na podściółce z waty. Sprawne dłonie archeologa wyjęły ją stamtąd, odkurzyły miotełką i podały do moich rąk. (...) Anahita!

Aleksander | 2012-04-23
Przeczytana: kwiecień 2012