Inne abecadło

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-02831-4
Ispirazione

„Mój czas, dwudziesty wiek, napiera na mnie mnóstwem głosów i twarzy ludzi, którzy byli, których znałem, albo o nich słyszałem, a teraz ich nie ma. Niekiedy czymś się wsławili, bywają w encyklopediach, więcej jednak zapomnianych, i mogą tylko posłużyć się mną, rytmem mojej krwi, moją ręką trzymającą pióro, żeby na chwilę powrócić między żyjących. Może zresztą Inne abecadło jest zamiast:...

Może zresztą Inne abecadło jest zamiast: zamiast powieści, zamiast eseju o dwudziestym wieku, zamiast pamiętnika”
-Czesław Miłosz

mariola | 2016-10-02