Rosyjskie statki kosmiczne

Tłumaczenie: Adrian Markowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia Podboju Kosmosu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Russian Spacecraft
978-83-7839-096-1
technika

Radzieckie programy kosmiczne były przez wiele lat okryte tajemnicą; nawet nazwisko Głównego Konstruktora, ojca radzieckiej kosmonautyki, zostało ujawnione dopiero po jego śmierci. Jednak wspaniałe sukcesy i katastrofalne porażki radzieckiej kosmonautyki nie były wyłącznie owocami pracy Siergieja Korolowa. Radzieckie programy kosmiczne zawdzięczały wiele geniuszowi ludzi, których nazwiska są dziś całkiem zapomniane.

Ostatnia książka z serii Historia Podboju Kosmosu opisuje narodziny, wspaniały rozkwit, upadek i odrodzenie radzieckich a potem rosyjskich programów kosmicznych - wielkie triumfy i kłamstwa, a także historię ludzi, którzy - w rzeczywistości totalitarnego państwa - z powodzeniem prowadzili kosmiczny wyścig z Amerykanami.

źródło opisu: Prószyński Media, 2012

źródło okładki: zdjęcie autorskie