Porto, sardynka i fado. Kuchnia portugalska

Wydawnictwo: Watra
83-225-0048-3
Róża_Bzowa

Książka autorstwa duetu podróżników, Janiny Pałęckiej i Oskara Sobańskiego, przedstawiająca mało znaną w Polsce kuchnię portugalską.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

chrispu | 2014-02-16

Mała książka podróżniczo - kucharska, skupiająca się na daniach kuchni portugalskiej. Autorzy w pierwszej części przybliżają nam różne rejony Portugalii,ich historię i zwyczaje kulinarne. Jest też sporo informacji o portugalskich winach. Autorzy zastosowali tu osobisty styl narracji - opisują to gdzie byli i co widzieli. Dobrze się to czyta, chociaż juz nie tak "lekko" jak inna pozycję książkową tego samego duetu - "Musaka pod Akropolem".
Druga część to oczywiście opisy i sposoby przyrządzania potraw kuchni portugalskiej. I dodatkowo mały słowniczek kulinarny. Brak tu fotografii i książka, ponieważ jest klejona, łatwo się rozlatuje.

embepe | 2013-08-04
Na półkach: Przeczytane, Samo życie

Bardzo się zdezaktualizowała, ale przepisy kulinarne warto wypróbować.