Nowe objawienie: Co to jest spirytyzm?

Tłumaczenie: Wiktor E. Pordes
Wydawnictwo: Oficyna Cracovia
The New Revelation: or What Is Spiritualism?
83-85104-45-3
spirytyzm

Kto z polskich czytelników - a ich liczba idzie już w miliony - wie, że genialny twórca powieści kryminalnych Arthur Conan Doyle (1859-1930) miał też inną pasję? Był nią spirytyzm. Conan Doyle był lekarzem, absolwentem jednej z najbardziej renomowanych uczelni w Edynburgu. Zainteresowania spirytyzmem nie były u niego dziełem przypadku, miłym i podniecającym sposobem na wypełnienie wolnego...

Arthur Conan Doyle (1859-1930) miał też inną pasję? Był nią spirytyzm.
Conan Doyle był lekarzem, absolwentem jednej z najbardziej renomowanych uczelni w Edynburgu. Zainteresowania spirytyzmem nie były u niego dziełem przypadku, miłym i podniecającym sposobem na wypełnienie wolnego czasu, zabawą czy modą. Poświęcił im 30 lat swego życia. Swe obserwacje i doświadczenia zawarł w niniejszej książce, którą udostępniamy czytelnikom po raz pierwszy od roku 1925. Prowokując pytania wykraczające poza sprozaizowany świat zjawisk, skłania ona nawet sceptyka do zadumy nad wielowymiarowością ludzkiego istnienia.
(z posłowia Jana Żywczaka)

źródło opisu: Oficyna Cracovia, 1992

źródło okładki: zdjęcie autorskie