Bakuman Volume 14

manga, Bakuman, Comedy, Drama, Romance, Shounen
komiksy
angielski
EIGHT

Average student Moritaka Mashiro enjoys drawing for fun. When his classmate and aspiring writer Akito Takagi discovers his talent, he begs Moritaka to team up with him as a manga-creating duo. But what exactly does it take to make it in the manga-publishing world? Moritaka is hesitant to seriously consider Akito's proposal because he knows how difficult reaching the professional level can...

Moritaka is hesitant to seriously consider Akito's proposal because he knows how difficult reaching the professional level can be. Still, encouragement from persistent Akito and motivation from his crush push Moritaka to test his limits!

źródło opisu: Viz Media

źródło okładki: Viz Media