Leon Wolf (1883–1968). Biografia polityczna

83-226-1195-1
leon wolf
historia
bachu

Publikacja jest poświęcona działalności politycznej dr. Leona Wolfa - adwokata, notariusza, posła, starosty, senatora - czołowego działacza polskiego na Śląsku Cieszyńskim. Autor wykorzystał mało znane lub niedostępne dotąd źródła historyczne. Na przykładzie działalności Leona Wolfa analizuje problem przywództwa politycznego w skomplikowanej sytuacji społecznej i wyznaniowej na Zaolziu. Praca...

Praca stanowi próbę ukazania stosunków polsko-czeskich i polsko-czechosłowackich w I poł. XX wieku - wolnych od ideologicznych uproszczeń, jakich wcześniej dokonywano.

źródło opisu: https://wydawnictwo.us.edu.pl/?q=node/453

źródło okładki: https://wydawnictwo.us.edu.pl/?q=node/453