Polskie wyrażenia metatekstowe o funkcji fatycznej i ich odpowiedniki czeskie i rosyjskie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego
978-83-226-1877-6
bachu

Monografia jest analizą językoznawczą wyrażeń metatekstowych o funkcji fatycznej w ujęciu slawistycznym, konfrontatywnym polsko-czesko-rosyjskim. Celem pracy jest ukazanie metatekstu fatycznego jako ważnego elementu konstrukcyjnego dialogu mówionego, który dzięki wyrażeniom metatekstowym staje się bardziej zorganizowany, płynny, komunikatywny. Autor pracy podjął próbę określenia zasad...

Autor pracy podjął próbę określenia zasad wzajemnej ekwiwalencji polskich, czeskich i rosyjskich wyrażeń metatekstowych, czyli poszukiwania adekwatności między jednostkami, które w poszczególnych językach w różnym stopniu się zdesemantyzowały.
Publikacja adresowana jest głównie do językoznawców (zwłaszcza polonistów, bohemistów i rusycystów), nauczycieli języków obcych, studentów kierunków neofilologicznych oraz tych wszystkich osób, które są zainteresowane mechanizmami funkcjonowania polskiego, czeskiego i rosyjskiego języka mówionego.

źródło opisu: https://wydawnictwo.us.edu.pl/?q=node/1333

źródło okładki: https://wydawnictwo.us.edu.pl/?q=node/1333