Księga Rut z komentarzem Malbima oraz esej o Dziesięciu Przykazaniach

Wydawnictwo: Tora Pardes
83-920213-3-9
religia
A--

Bohaterką księgi jest Moabitka, która przyjęła wiarę w Jedynego Boga. Księga o wierności duchowym wyborom i wgląd w zasady prawa żydowskiego dotyczącego małżeństwa. Księgę Rut czyta się podczas święta Szawuot, upamiętniającego danie Tory wraz z Dziesięcioma Przykazaniami, dlatego do tomu dołączono esej na ich temat. *** tłum. Ewa Gordon i rabin Sacha Pecaric tłum. koment. Mikołaj Krawczyk...

***
tłum. Ewa Gordon i rabin Sacha Pecaric