Inteligencja emocjonalna dla bystrzaków

Tłumaczenie: Cezar Matkowski
Seria: Dla Bystrzaków
Wydawnictwo: Helion
Emotional Intelligence For Dummies
Herbatka

Czuj, myśl i zachowuj się tak, jak na osobę inteligentną emocjonalnie przystało! Czy pojęcie inteligencja emocjonalna brzmi dla Ciebie niczym oksymoron? Coś takiego, jak olbrzymia szpilka albo ciepły lód? Myślisz, że ludzie mogą być albo inteligentni (w tradycyjnym rozumieniu tego słowa), albo emocjonalni? Nie wierzysz, że można posłać swoje uczucia na uniwersytet? Jednak musisz zgodzić się z tym, że emocje są użyteczne i stanowią ważne źródło informacji. Inteligencja emocjonalna ma wiele wspólnego z inteligentnym kierowaniem własnymi uczuciami oraz emocjami osób w Twoim otoczeniu. A dzięki wiedzy i ćwiczeniom zawartym w tej książce wreszcie ją zrozumiesz i rozwiniesz swoje zdolności rozpoznawania emocji, wykorzystywania ich oraz zarządzania nimi.

Ujarzmij emocje — trafnie określaj swoje uczucia, odkrywaj przekonania leżące u ich podstaw i nie pozwalaj sobie na autodestruktywne zachowania.
Odkryj moc empatii — odczytuj emocje ludzi w Twoim otoczeniu za pośrednictwem ich mimiki oraz mowy ciała i pokazuj innym, że rozumiesz ich uczucia.
Odnoś sukcesy w pracy — znajdź właściwą dla siebie pracę, pokonaj trudności i lęki oraz rozwiń swoje zdolności przywódcze.
Nawiązuj i podtrzymuj osobiste relacje — odkrywaj nowe możliwości reagowania na emocje swoich bliskich i naucz się kontrolować swoje emocje tak, aby kształtować intymność w Waszym związku.
Wychowuj swoje dzieci na osoby inteligentne emocjonalnie — zachowuj spokój w trudnych chwilach, pomagaj nieśmiałym pociechom zyskać pewność siebie, a także naucz je opanowywać agresję i nieracjonalny upór.

źródło opisu: http://dlabystrzakow.pl/ksiazki/inteligencja-emocj...(?)

źródło okładki: http://dlabystrzakow.pl/ksiazki/inteligencja-emocj...»

kolmanka | 2012-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2012

Emocje towarzyszą nam każdego dnia. Świetnie jeśli są pozytywne i optymistycznie usposabiają nas do życia. Nie jest przecież tajemnicą, że nasze emocje udzielają się innym. To od nas zależy czy ludzie będą odbierać nas za gburów i wampiry energetyczne czy za ludzi podchodzących do problemów z dystansem.
Oczywiście jak to w życiu bywa - łatwiej powiedzieć, niż wcielić w życie.

Dr Steven J. Stein pracuje jako konsultant dla agencji rządowych takich jak FBI, jest psychologiem i prezesem Multi-Health Systems. Autor uświadamia nam, że inteligencję emocjonalną można wyćwiczyć i na trwałe wprowadzić do codziennego życia. Nie okłamujmy się. Wymaga to czasu i przede wszystkim wielkiego samozaparcia i wytrwałości. Nic nie jest proste, jeśli chodzi o emocje.

Autor przedstawia czytelnikowi nie tylko typowo naukowe, akademickie podejście do problemu naszych emocji. Uczy jak zachowywać się w sytuacjach stresowych, budować zdrowe relacje partnerskie, kontrolować emocje, kiedy ktoś nas...

aleks78 | 2013-08-08

Ksiazka jakkolwiek zaczyna sie ciekawie, zreszta jak wszystkie materialy tego typu; wraz z zawiazaniem nabiera na nudnych i powtarzalnych sekwencjach cwiczen.

annamagdalena | 2016-03-25
Floreoo | 2013-08-21