Profil osiagnięć ucznia

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Publikacja została pomyślana jako pomoc dla nauczycieli i wychowawców pracujących z dziećmi upośledzonymi, ze złożoną niepełnosprawnością. Skale przedstawione w książce powstawały przez kilka lat. Okazały się niezwykle przydatne przy konstruowaniu programów pracy i śledzeniu postępów rozwojowych, jakie czynią dzieci wymagające szczególnej opieki.

Dzikuska | 2016-02-06
Przeczytana: styczeń 2016

Książka zawiera szczegółowe karty do obserwacji podzielone wiekowo (pierwszy, drugi, trzeci, czwarty, piąty rok życia) oraz podzielone na: percepcję wzrokową, percepcję słuchową, dużą motorykę, małą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, rozwój społeczny, mowę bierną, mowę czynną, naśladownictwo, funkcje poznawcze i samodzielność. Niestety sam nauczyciel czy terapeuta nie wypełni tych kwestionariuszy. Będzie potrzebował wiedzy rodzica ponieważ w karcie obserwacji należy podać datę pierwszego wykonania zadania w minimalnym zakresie, następnie datę w pełni poprawnego wykonania zadania i jeśli zadanie wykonywane jest prawidłowo zamalować kwadrat. Jeżeli będziemy dysponować wszystkimi danymi możemy sporządzić wykres osiągnięć dziecka.
Tytuł książki może być mylnie interpetowany. Książka nie dotyczy ucznia w rozumieniu dziecka chodzącego do szkoły, a dziecko od 1 do 5 roku życia.

Monika | 2014-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2014