Ultimate X-Men #3

Tłumaczenie: Rafał Belke
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ultimate X-Men". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Ultimate X-Men 5-6
X-Men, Beast, Wolverine, Xavier, Mutanci, Magneeto
komiksy
MistrzSeller

Mutanci Magneto atakują cele na całym świecie, mutanci Xaviera wpadają z wizytą do Białego Domu, Cyclops ponosi konsekwencje swego wyboru, a całą ludzkość czeka bardzo duża, fioletowa powódź gigantycznych problemów. A to wszystko, zanim dochodzi jeszcze do decydującego starcia dwóch grup mutantów.

źródło opisu: http://wrak.pl/index.php3?strona=tytuly1&t=0787

źródło okładki: http://wrak.pl/index.php3?strona=tytuly1&t=0787

Yave | 2015-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2015

Spróbujcie wyobrazić sobie jakieś czadowe zakończenie mutanckiej walki, potem pomnóżcie to przez siedem, dodajcie trzy i podnieście do czwartej potęgi. Właśnie tak mocny jest finał starcia Xaviera i Magneto według Marka Millara.

Boże, ile tu się dzieje! Król Magnetyzmu na własną rękę decyduje się "wymazać" Amerykę z pomocą przeprogramowanych Strażników, a przeciw niemu stają nie tylko ci dobrzy, ale i jego wcześniejsi poplecznicy. To prowadzi do przepotężnej bitwy, w której przegrana oznacza śmierć.

Mimo że to ledwo ponad czterdzieści stron, akcji i emocji jest tu tyle, że można by nimi wypełnić nową X-menową trylogię. Choć większość mutantów zepchnięta zostaje na drugi plan i służy jako ci, którzy mają tylko walczyć w tle i rzucać żartami, to z kreacją dwóch najpotężniejszych nie mam absolutnie żadnych problemów. Naprawdę podoba mi się millarowskie podejście do Magneto, nie jest tu po prostu kolejnym tym, który "jest zły, bo jest zły". Ma swoje racje i podstawy, wierzy w...

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ LXX

Cyclops zdradza X-Men i przyłącza się do Magneto. Bractwo wysadza w powietrze Big Bena. Giną ludzie i Scott nie może pogodzić się z takim stanem rzeczy. Usa tymczasem odkrywa kryjówkę Bractwa i wysyła tam Strażników, by wykonały swą ostatnią misję - eksterminację złych mutantów...

Finał "Tomorrow People" przyniósł nam zmianę rysownika (na lepsze - szkoda tylko, że jednorazowo) i powrót świetnego koloru. Scenariuszowo nadal rzecz świetna (ale co w Ultimate może być słabe?) i ciesząca wymagającego czytelnika. To nie komiks dla dzieci. To dowód, że medium historii obrazkowych, to tak samo pełnoprawna sztuka jak kino czy literatura. I za to należy się bardzo dobra ocena.

Polecam.

charlie | 2018-05-24