Świat podziemi

Wydawnictwo: Amber
Underworld
mity, miłość,
AnnaJudd

Ciąg dalszy Porzuconych – mrocznej i romantycznej współczesnej odsłony mitu o Persefonie autorki światowych bestsellerów nr 1 Siedemnastoletnia Pierce nie umarła. Ale wyrwana ze swojego świata, ze szkoły i z rodziny, jest uwięziona w mrocznej krainie pomiędzy niebem i piekłem, gdzie dusze zmarłych czekają na swoją ostatnią podróż. John Hayden, pan zaświatów, sprowadził ją tu jak Hades...

John Hayden, pan zaświatów, sprowadził ją tu jak Hades mityczną Persefonę. Twierdzi, że tylko tu jest bezpieczna. Że tylko tu może ją chronić. Bo niektórzy zmarli powracają – jako Furie, by się zemścić na nim… i na jego ukochanej.
Lecz to tylko część prawdy, jaką wyjawia jej John. A bardziej niebezpieczna niż gniew Furii może okazać się miłość Pierce do władcy tego świata…

źródło opisu: Amber, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Anksunamun | 2019-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2019

"Świat Podziemi", tak jak poprzednia część, "Porzuceni", to dawka naiwnej narracji kierowanej do nastolatków. Sięgnęłam po te książki, aby nadrobić zaległości z moich młodzieńczych lat, jednak teraz, gdy jestem dorosła, nie przyniosły mi one już żadnej przyjemności. Myślę, że gdybym przeczytała je, będąc jeszcze w podstawówce, z pewnością bardzo by mi się spodobały, ale osobę dorosłą mogą jedynie nudzić i niecierpliwić.
Pokazało mi to, że nie warto czytać książek dedykowanych innej grupie wiekowej czytelników, chociażby bardzo się je lubiło w dzieciństwie, bo dorosłość nie pozwala na "prawidłowy" ich odbiór. Są oczywiście pewne wyjątki, jak choćby saga o Harrym Potterze, ale są one raczej nieliczne. Lepiej puścić w zapomnienie to, czego się nie zdążyło przeczytać za młodu, i zająć literaturą dla dorosłych.

książek: 2083
wrzos118 | 2018-02-17
Przeczytana: październik 2013

alja | 2017-05-24
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Kontynuacja książki "Porzuceni". Ostatnia część tej trylogii, to "Awaken", szkoda tylko że niema polskiego wydania...

Księżniczka18 | 2016-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2016

Świetna książka pełna ciekawych opisów i dialogów. Do samego końca trzyma w niepewności co będzie dalej. Polecam ♥

Elingekho118 | 2016-06-12

Druga część równie świetna co pierwsza. Pani Cabot w tej powieści porywała mnie w niezwykły świat. Nie pozostaje mi nic powiedzieć, że autorka spisała się na medal.

Elizabeta | 2016-05-06
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

Lepsza niż pierwsza część. Chyba bardziej przemyślana i trochę więcej się w niej dzieje.

japonskaturystka | 2016-04-20
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 19 kwietnia 2016

Jeszcze mniej składne niż poprzedni tom (ledwo się zeszli, już mniejszkają razem). Meg Cabot od "Pamiętnika Księżniczki" i "Pośredniczki", wróć!!!

Główna bohaterka znajduje się w Podziemiu czyli miejscu pomiędzy piekłem, a ziemią. Poznaje to miejsce i dowiaduje się jakie zasady nim rządzą. Mimo, że jest zauroczona Johnem, czyli władcą tej krainy, nie może zapomnieć o rodzinie i ziemi. Ile razy jeszcze tam wróci, a może zrezygnuje z tego na zawsze?

2 tom trylogii "Porzuceni" jest jeszcze lepszy niż pierwsza część.
Jest to mroczna, tajemnicza, a przy okazji romantyczna historia, która łączy w sobie elementy mitologii greckiej. Choć momentami akcja trochę zwalnia, to nadal trzyma w napięciu i sprawia, że nie możemy się do niej oderwać.

Autorka świetnie wykreowała bohaterów i sprawiła, że się w nich po prostu zakochujemy. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Można się w niej dosłownie zatracić. Gorąco polecam.

Sawyer | 2016-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Jak tylko skończyłam pierwszą część, musiałam od razu sięgnąć po następną. I dlatego jestem nie wyspana, ale za to zadowolona, że udało mi się dokończyć czytanie.

Druga część rozpoczyna się następnego dnia, po zakończeniu pierwszej części.
Wszystko jest skomplikowane. Pierce nie umie się pogodzić z tym co ją czeka. Jest rozdarta, bo tak naprawdę po prostu by chciała być z Johnem, a ten bagaż Pana Zaświatów utrudnia i tak skomplikowane już życie dziewczyny. W dodatku jej bliskim grozi niebezpieczeństwo.

Czytało mi się tę część ciut mniej przyjemnie niż pierwszą. Nowi bohaterowie bardzo urozmaicili fabułę, wyjaśnienie historii Johna również. Bolało mnie tylko to, że akcja działa się wolniej niż w poprzedniej części i brakowało mi więcej czułych chwil Pierce i Johna. Jednak uważam, że ta część jest równie dobra co pierwsza.

Nie mogę się doczekać trzeciej.

Jolanta | 2015-12-06

Jeszcze lepsza niż pierwsza część. Po prostu wciąga maxymalnie. Meg cabot w najlepszej odsłonie. Polecam