Świat podziemi

Wydawnictwo: Amber
Underworld
mity, miłość,
AnnaJudd

Ciąg dalszy Porzuconych – mrocznej i romantycznej współczesnej odsłony mitu o Persefonie autorki światowych bestsellerów nr 1 Siedemnastoletnia Pierce nie umarła. Ale wyrwana ze swojego świata, ze szkoły i z rodziny, jest uwięziona w mrocznej krainie pomiędzy niebem i piekłem, gdzie dusze zmarłych czekają na swoją ostatnią podróż. John Hayden, pan zaświatów, sprowadził ją tu jak Hades...

John Hayden, pan zaświatów, sprowadził ją tu jak Hades mityczną Persefonę. Twierdzi, że tylko tu jest bezpieczna. Że tylko tu może ją chronić. Bo niektórzy zmarli powracają – jako Furie, by się zemścić na nim… i na jego ukochanej.
Lecz to tylko część prawdy, jaką wyjawia jej John. A bardziej niebezpieczna niż gniew Furii może okazać się miłość Pierce do władcy tego świata…

źródło opisu: Amber, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Opinie czytelników (2047)
nadzieja1925 | 2014-01-11
Przeczytana: 10 stycznia 2014

Świat podziemi, czyli kontynuacja wspaniałej historii Pierce rozpoczętej w Porzuconych: stróż zmarłych, następna Persefona (Pierce), świat podziemi, Furie, dużo przygód i jeszcze więcej miłości...

Choć Pierce znajduje się w świecie podziemi, większa część akcji będzie odbywać się na ziemi, poza tym powieść opisuje tylko kilka dni...

Powieść rozpoczyna się dzień po zakończeniu poprzedniej książki. Pierce budzi się ze strasznego snu, John trzyma ją na rękach, przytula itp. Zjada śniadanie i zaraz gdy jej ukochany wychodzi do pracy, ona zwiedza sobie zamek, poznaje piratów, grzebie w jego rzeczach itp., ale nadal niepokoi się o rodzinę. Później przenoszą się na ziemię...., resztę musicie już sami przeczytać, bo nie chcę wam psuć całej akcji.

Czerwone niebo wieczorem, po nocy morze spokojne. Czerwone niebo o świecie, żeglarzy bój się o życie. - Czy Pierce w końcu odnajdzie ukojenie w ramionach Johna, czy jednak będzie się buntować i pragnąć wrócić, i go zostawić? Ile razy jeszcze...

Akcja książki rozpoczyna się w chwili jej przerwania w pierwszej części.

Główną bohaterką jest siedemnastoletnia Pierce Oliviera. Dziewczyna jest strasznie naiwna, myśli, że ponieważ kogoś kocha to nic mu się nie stanie! Ponadto cały czas narzekał, zamiast okazać wdzięczność za uratowanie życia.
Strasznie mnie denerwowało, że prawie cały czas używała słowa "przepraszam" no kurde dziewczyno walcz o swoje zdanie!

Z kolei główny bohater mnie nie zawiódł :)
John Hayden to ten typ faceta z którym lepiej nie zadzierać. Jest bardzo męski, szorstki (ale tylko w pracy), twardy, nie daje sobie w kaszę dmuchać! Bardzo kocha Pierce i nie da jej nikomu skrzywdzić. Tak, tak Furie mam na myśli was!!! Jest niezwykle opiekuńczy wobec dziewczyny i patrzy na nią jakby była 8 cudem świata.
Normalnie facet marzenie!!

Książka dużo gorsza od "Porzuceni". Już wiem, dlaczego czekałam prawie dwa lata, żeby ją przeczytać.
"Świat podziemi" jest po prostu nudny i przewidywalny, bohaterowie są w zasadzie...

kasandra_85 | 2013-03-18
Przeczytana: marzec 2013

Zaczytana | 2014-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2014

Bardzo ciekawa kontynuacja mitu o Persefonie. Tylko jak dla mnie akcja dzieje się trochę za wolno.

Agiee | 2014-08-20

Świetna książka. Szkoda, że nie mogę nigdzie dostać 3 tomu, ponieważ jestem ciekawa zakończenia przygody Pierce. Jak dla mnie część 2 jest o wiele lepsza od 1. Ciekawsze sytuacje, nowe postacie spowodowały lepszy efekt. Przyjemna lektura ;)

Aithusa22 | 2015-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2015

"Częściej wydawało mi się, że to kara a nie nagroda - wyznał z goryczą i rezygnacją. Ale nagle spojrzał mi w oczy a w jego tonie pojawiła się nuta wdzięczności i zachwytu. - Przynajmniej dopóki nie znalazłem ciebie."

Nie do wiary. Pierwsza część mi się prawie nie podobała, natomiast ta mnie pozytywnie zaskoczyła :))

Pierce przebywa w Świecie Podziemi, gdzie jest chroniona przez swojego ukochanego Johna przed Furiami, czekającymi tylko na okazję, aby ją zabić. Nie jest zachwycona wizją przyszłości wśród zmarłych, ale dla miłości jest gotowa do takiego poświęcenia. Pewnego dnia doznaje pewnego rodzaju "wizji", która pokazuje, że jej kuzyn Alex jest w niebezpieczeństwie.

Myślałam, że książka okaże się klapą. Po pierwszym tomie byłam pewna, że będzie miało tu miejsce mnóstwo nudnych scen. A tu niespodzianka. Akcja ciągle się dzieje, bohaterowie się zmieniają. Widzimy jak nasz władca Podziemia pod wpływem ukochanej staje się lepszy i łagodniejszy. Sama Pierce w końcu wie, czego chce...

SeaGoddess | 2012-11-29
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2012
Przeczytana: 28 listopada 2012

"Świat Podziemi" tak samo wciąga i intryguje, jak pierwsza część.
Pojawiło się więcej postaci, rozwiązały się niektóre zagadki, a zakończenie po raz kolejny sprawiło, że chciałam natychmiast wziąć w ręce następny tom.
Jak zwykle styl pani Cabot sprawia, że pochłaniasz kolejne rozdziały bez opamiętania. Często uśmiechałam się mimowolnie, kilka razy zdarzyło mi się uronić parę łez. Pełen humoru sposób patrzenia na świat Pierce przykuł mnie do powieści i gdyby nie szkoła, przeczytałabym ją w kilka godzin. John z tą jego dzikością i mrokiem fascynował mnie, niemal tak samo jak w "Porzuconych". A pozostali bohaterowie byli ciekawi i o wiele bardziej złożeni, niż można by się domyślić w pierwszej części.
Z utęsknieniem czekam na trzeci tom i - oczywiście - gorąco polecam powieści Meg Cabot!

Magda | 2015-11-22
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Podziwiam panią Meg, że przez prawie 320(tyle stron miał ebook, nie jestem w stanie powiedzieć jak wygląda wersja papierowa) stron nic się nie dzieje. Akcja książki rozgrywa się w ciągu 1,5 dnia. Przez jakieś 250 stron bohaterzy głównie rozmawiają z innymi ludźmi, a rzeczywista akcja zajmuje 2 ostatnie rozdziały. Do tego kulminacyjny moment książki jest opisany nudno, walory edukacyjne również są nikłe. Opisane są elementy mitologii, ale więcej w notatce od autora na ostatniej stronie niż w samej książce.

Kinia | 2013-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Tak jak i poprzednia część wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. :)
Ciekawa fabuła, momentami trochę mroczna. Oczywiście nie powiem, że autorka miała jakiś pierwotny i odkrywczy pomysł, który wstrząśnie światem literatury fantasy, ale książka jest tak łatwa w odbiorze, że czyta się ją szybko i przyjemnie. Ciekawe postacie i co się zdarza bardzo rzadko, jakaś normalna główna bohaterka, która nie jest tak nieznośnie irytująca jak większość we współczesnych książkach. Podsumowując uważam, że ,,Świat podziemi'' trzyma wcześniejszy poziom i bardzo wciąga. Ostatnia kartka kończy się w takim momencie, że już nie mogę się doczekać, aż następna część pojawi się w sprzedaży.

Kasia | 2016-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Jak tylko skończyłam pierwszą część, musiałam od razu sięgnąć po następną. I dlatego jestem nie wyspana, ale za to zadowolona, że udało mi się dokończyć czytanie.

Druga część rozpoczyna się następnego dnia, po zakończeniu pierwszej części.
Wszystko jest skomplikowane. Pierce nie umie się pogodzić z tym co ją czeka. Jest rozdarta, bo tak naprawdę po prostu by chciała być z Johnem, a ten bagaż Pana Zaświatów utrudnia i tak skomplikowane już życie dziewczyny. W dodatku jej bliskim grozi niebezpieczeństwo.

Czytało mi się tę część ciut mniej przyjemnie niż pierwszą. Nowi bohaterowie bardzo urozmaicili fabułę, wyjaśnienie historii Johna również. Bolało mnie tylko to, że akcja działa się wolniej niż w poprzedniej części i brakowało mi więcej czułych chwil Pierce i Johna. Jednak uważam, że ta część jest równie dobra co pierwsza.

Nie mogę się doczekać trzeciej.

zobacz kolejne z 2037