Jak niesforny Mundek został świętym bohaterem. Św. Maksymilian Kolbe (1894–1941)

Książka jest przypisana do serii/cyklu "książeczki o świętych dla dzieci". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Księgarnia św. Jacka
Sylwia

Inspirująca dzieci, historia św. Maksymiliana Kolbe, niesfornego Mundka, który został świętym bohaterem. Zawiera najważniejsze fakty z życia Świętego, jednego z największych czcicieli Matki Boskiej, od dzieciństwa począwszy, przez jego posługiwanie, aż po męczeńską śmierć. Ten gorliwy franciszkanin, niestrudzony czciciel i apostoł Maryi, dziennikarz, organizator, został w 1982 roku kanonizowany przez papieża Jana Pawła II, który nazwał go „patronem naszego trudnego stulecia”.
Książka napisana jest bardzo prostym i przystępnym językiem i zawiera piękne ilustracje autorstwa Katarzyny Dąbrowskiej.
Książeczka jest kolejną pozycją w serii wydawniczej dla dzieci, której celem jest pomoc w zrozumieniu, jak ważne jest poznanie życia świętych, i jak może być ono inspirujące do przemiany swojego życia.

źródło opisu: Księgarnia św. Jacka, 2012

źródło okładki: zdjęcie autorskie

BiG_m | 2014-10-13
Przeczytana: 13 października 2014

Mój syn nosi imię na cześć tego świętego, dlatego chcę, aby wiedział kim był. Piękne obrazki i piękne rymy, krótszy wiersz - biografia świętego niż poszczególne wierszyki Elizy Piotrowskiej z serii Święci Uśmiechnięci, toteż łatwiejsze dla zrozumienia dla najmłodszych. Polecam.

Krzysztof Kaźmierczyk | 2013-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2013

Mam prawie 30 lat i dostałem od żony na gwiazdkę. Ale krótko mówiąc dla kogo Św. Maksymilian jest wielkim świętym, dla tego każda książka o nim będzie się podobać :)