Nie chcę nocy

Okładka książki Nie chcę nocy Ada Kessler
Okładka książki Nie chcę nocy
Ada Kessler Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Poznańskie
1962-04-01
1962-04-01
Holokaust Zagłada Żydzi polscy

Jedną gwiazdkę odejmuję dlatego, gdyż autorka opisuje swoje wojenne przeżycia w osobie trzeciej, nie lubię tej formy, wolę gdy pisane jest "ja" aniżeli "ona". Poza tym książka bardzo dramatyczna i przejmująca. Nie wciągnęła mnie od samego początku ale za to później nie mogłam się od niej oderwać. Bohaterka była prawdziwą bohaterką, odważną, dzielną, dumną i pełną tupetu i właśnie najprawdopodobniej dzięki tym cechom udało jej się przetrwać wojnę i uratować jeszcze kilka osób. Oczywiście pomijając kwestię szczęścia, którego trzeba było mieć bardzo wiele by po prostu przeżyć lub nie być złapanym czy torturowanym. Autorce należy się podziw za jej determinację i siłę walki o byt, nie tylko swój ale i najbliższych. Jak każda książka, której tematem jest II wojna światowa, wnosi ona wiele wiedzy historycznej.

• Judaica
  • Literatura obozowa & Holokaust
  • 1g) Pamiętniki/ dzienniki/listy
  • Biografie
  • 1n) Holokaust

Dodaj cytat z książki Nie chcę nocy