Nie do wiary! Fascynujące rekordy świata

Tłumaczenie: Adam Girzejowski
Wydawnictwo: Jedność
Große Buch der 555 Rekorde : unglaublich, faszinierend, erstaunlich
rekordy, ciekawostki
Nikodem

Na pewno zawsze chcieliście wiedzieć, które zwierzę najszybciej biega i gdzie znajduje się najwyższy drapacz chmur? Jaką powierzchnię ma najmniejsza wyspa Europy lub ile trwał najdłuższy film wszech czasów? W tej książce znajdziecie odpowiedzi na te pytania. Dowiecie się z niej również wszystkiego na temat majbardziej zdumiewających i imponujących rekordów podzielonych na dziedziny, jak:...

W tej książce znajdziecie odpowiedzi na te pytania. Dowiecie się z niej również wszystkiego na temat majbardziej zdumiewających i imponujących rekordów podzielonych na dziedziny, jak: czasy pierwotne, królestwo roślin i zwierząt, geografia, nauka, technika oraz astronomia i architektura.

Uzupełnieniem i urozmaiceniem pouczających faktów są zamieszczone na każdej stronie liczne zdjecia i ramki zawierające dodatkowe informacje.

źródło opisu: Jedność, 2010

źródło okładki: http://jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=1527

Dziś przedstawiam Wam wielką księgę, nie czego innego jak właśnie rekordów.

Traktowałabym to nawet w kategorii encyklopedii, ponieważ zawarte w niej zagadnienia są niesamowicie ciekawe i przydatne. Starsze dzieci, zaczerpniętą stąd wiedzę mogą spokojnie wykorzystać nawet w szkole :)

Książka ta podzielona jest na działy. Znajdziemy w niej:
- Rekordy czasów pierwotnych
- Rekordy w królestwie zwierząt
- Rekordy w królestwie roślin
- Rekordy z dziedziny geografii
- Rekordy z dziedziny astronomii
- Rekordy z dziedziny techniki
- Rekordy z dziedziny architektury

W każdym z działów znajdziemy po kilkadziesiąt zagadnień, ciekawostek, odpowiedzi na pytania. Na końcu natomiast znajduje się alfabetyczny spis pojęć, więc jeśli tylko szukamy czegoś konkretnego wystarczy tam zajrzeć i przejść do odpowiedniej strony :)

"Które dinozaury były najszybsze?", "Jakie wymiary ma największy motyl świata?", "Który ssak ma najlepszy słuch?", "Gdzie znajduje się największa rafa koralowa Europy?", "Jakie...

Marta | 2012-04-19
Siabal | 2016-11-27