Czwarta tajemnica fatimska?

Wydawnictwo: AA
978-83-62927-75-3
religia
Monika

Czy Trzecia Tajemnica Fatimska została ujawniona w całości? - Czy istnieje i co zawiera nieopublikowana część Orędzia Matki Bożej z Fatimy? - Czy „czwarta” Tajemnica Fatimska to zapowiedź wielkiej apokalipsy dla Kościoła i świata? Antonio Socci w książce-śledztwie omawia wydarzenia i polemiki, jakie otaczają Trzecią Tajemnicę. Ujawnia nieznane fakty. Stawia intrygujące pytania. Ukazuje...

Czy Trzecia Tajemnica Fatimska została ujawniona w całości?
- Czy istnieje i co zawiera nieopublikowana część Orędzia Matki Bożej z Fatimy?

Antonio Socci w książce-śledztwie omawia wydarzenia i polemiki, jakie otaczają Trzecią Tajemnicę. Ujawnia nieznane fakty. Stawia intrygujące pytania. Ukazuje trudną sytuację papieży XX wieku, odpowiedzialnych za przekaz i właściwą interpretację wielkiego proroctwa z Fatimy.

Zgromadzone ślady i poszlaki prowadzą tropem tajemnicy, w której być może ukryte są przyszłe losy świata…

źródło opisu: http://www.religijna.pl/product_info.php/products_id/4599

źródło okładki: http://www.religijna.pl/product_info.php/products_id/4599

Nagzymsie | 2018-04-24

Z początku trochę masło maślne. Później robi się ciekawie. Najlepsze albo też najgorsze, że nie jest to dla mnie żadna sensacja. Skojarzenia z Apokalipsą są oczywiste. Niewiasta obleczona w Słońce - Ap. 12,1. Trzecia tajemnica Fatimska, czy też ta jej część, która została ujawniona w 2000 roku, czyli 40 lat po terminie. (1960 rok - bardzo ważna data!!!) również - Ap. 11, 7-8 i wcześniej w części o Dwóch Świadkach. Poza tym, jeżeli jest to tak straszliwa tajemnica, to czego ona może dotyczyć !? No właśnie! Objawienia, dotyczą zawsze całości Kościoła (?), a nie tylko jednego papieża. W to wpisują się też wcześniejsze Objawienia z La Salette. Jak ktoś słusznie zauważył Maryja w ogóle intensyfikuje Swoje objawienia, jakby przygotowując ludzkość na Coś. Właśnie na co ?! Ostateczne starcie z szatanem ? Autor nie wystawia pochlebnej opinii takim papieżom jak Pius XI, Jan XXIII, czy Paweł VI. Jeden z nich podobno miał nawet publicznie wyśmiać Fatimę. Największe prześladowania Kościoła nie...

czytelnik | 2017-02-23

Zazwyczaj jestem krytyczny wobec wszelkich sensacyjnych książek publikowanych przez dziennikarzy (Antonio Socci jest znanym watykanistą). Napis "Międzynarodowy bestseller!" na okładce jedynie mnie odstrasza. Cieszę się jednak, że nie dałem się zniechęcić i sięgnąłem po "Czwartą tajemnicę fatimską" (odpuszczę już sobie znak zapytania dla łatwiejszej odmiany; zresztą ten znak zapytania to jedynie chwyt marketingowy, autor w książce dowodzi przecież, że niezaprzeczalnie istnieje nieopublikowana tajemnica przekazana w Fatimie przez Maryję). Na pochwałę zasługuje logika wywodu, oparcie na źródłach, przypisy, krytycyzm wobec różnych dokumentów (nawet wobec tych, które popierają tezy autora) oraz lekkość języka. "Czwartą tajemnicę fatimską" czyta się jak powieść szpiegowską. Czytelnik dostaje na początku zagadkę, która po żmudnych poszukiwaniach ma zostać na końcu rozwiązana.

Zawsze wydawało mi się, że trzecia tajemnica fatimska została już w całości opublikowana i że mówi ona o zamachu...

aqualia | 2013-05-03
Przeczytana: 02 maja 2013

Pasjonujące śledztwo w sprawie Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej. Czyżby w 2000 r. zatajono jej istotną część, czyli tzw. "czwartą tajemnicę fatimską"? Jak hierarchowie Kościoła na przestrzeni lat, odnosili się do objawień Maryjnych w Fatimie i do samych orędzi Maryi, a w szczególności do poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi?

Przyznam, że książka mnie totalnie zaskoczyła. Otwiera oczy na pewne sprawy, wzbudza niepokój, ale i nadzieję, przybliża do wiary, a z drugiej strony obnaża niedoskonałości i niemoc najwyższych hierarchów Kościoła.
Książka napisana z niezwykłą dbałością o szczegóły, niemal jak jakiś kryminał śledczy. Prawdziwa kopalnia wiedzy w tym temacie.

Ciekawa lektura dla katolika, zwłaszcza tego sceptycznego. POLECAM!!!

| 2017-10-28

7 gwiazdek za drobiazgowe roztrząsanie tematu. I za podjęcie go w szczególności. Według mnie książka momentami nużąca, choć z drugiej strony roztrząsanie niuansików było konieczne w tej arcyważnej sprawie. Autor zdecydowanie wykazał się rzetelnością, często samo czytanie przypisów daje mnóstwo ciekawych informacji.
Czy znamy prawdziwą treść tajemnicy przekazanej młodym pastuszkom? Czy wszystkie słowa Fatimskiej Pani zostały wypełnione? Okazuje się, że nie, a tajemnica wciąż pozostaje tajemnicą.
Dla mnie recenzowany tytuł ma jednak większą wartość. Czytając między wierszami urywki wypowiedzi zarówno siostry Łucji, jak i innych postaci możemy trafić na ślad symbolicznego znaczenia "niepokalanego serca NMP", tej "bramy do nieba". Życzyłabym sobie, aby ten symbol był jawnie omawiany na mszach świętych. Czy tak się dzieje? Nie wiem. Od lat nie byłam w Kościele. Nie pozostaje mi nic innego jak iść tam i się przekonać. :-)

katecz | 2015-05-22
Przeczytana: 21 maja 2015

Po wygranej Trumpa temat możliwego końca świata (paruzji) stał sie ostatnio popularny...

Autor zwraca uwagę na wiele ciekawych a jednocześnie przerażających informacji.
Pytanie, czy 3 Tajemnica Fatimska (tj. druga część 3 tajemnicy, którą Kościół jednak zataił, wskazuje na to śledztwo autora), właśnie sie juz dzieje czy to co najgorsze dopiero przed nami?...

Książka jest jednak bardzo szczegółowo napisana i chyba dlatego troche mnie nudziła (czytałam ją aż ponad 4 tygodnie!!!).
Troche żałuję, że ją kupiłam. Wolałabym ją od kogos pożyczyć a wydane pieniądze wydać na inną pozycję ;)

Jednak na pewno nie żałuję, że ją przeczytałam, aczkolwiek bardzo się z nia męczyłam ;) Te 350 stron ja skróciłabym do 100, poniewaz autor często powtarza te same rzeczy.

Polecam tez inną książkę o końcu świata:

abianka | 2013-01-29

Bardzo szybko się czyta, jak powieść. Świetna książka polecam.

alina | 2014-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2014

Warto przeczytać; z wielu rzeczy i faktów nie zdawałam sobie do tej pory sprawy.

Kamila | 2019-02-13
Na półkach: 2017, Posiadam, Przeczytane