Bóg a zło

Tłumaczenie: Juliusz Zychowicz
Wydawnictwo: WAM
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Und Sie hatten Gewissenbisse? Die Biographie von Rudolf Höß, Kommandant von Auschwitz, und die Frage nach seiner Verantwortung vor Gott und den Menschen
historia
Ela

"Praca "Bóg a zło w świetle biografii i wypowiedzi Rudolfa Hossa, komendanta Auschwitz" jest owocem mojego spotkania jako wierzącego chrześcijanina ze świadectwami o Auschwitz. Wynika ona z mojego pragnienia, abym jako Niemiec "po Auschwitz" mógł przyczynić się jakoś do sprawy pokoju." - Ks. Manfred Deselears

Betsy Pajest | 2016-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2011

Bardzo ważna książka o komendancie obozu Auschwitz Rudolfie Hossie. Ujęcie antropologiczno- filozoficzne i teologiczne. Warto przeczytać wszystkie książki tego niemieckiego duchownego. Ksiądz mieszka w Polsce w Oświęcimiu i zajmuje sie dialogiem , oprowadza grupy i prowadził rekolekcje "U progu Auschwitz".

Papelka | 2016-04-30
dbasisty | 2013-06-21