Medytacyjna modlitwa Zachodu. Nowe spojrzenie na różaniec

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Paulina | 2015-07-21
Na półkach: 2015 📖
Przeczytana: 21 lipca 2015

Książka napisana dosyć trudnym, wg. mnie przeteologizowanym językiem. Intencją autora było napisanie podręcznika do modlitwy różańcowej, ale wg mnie trochę rozminął się z tym zamiarem. Z jednej strony książka skierowana jest też do początkujących i też niekatolików, ale zawiera takie zdania:
"W Jezusie doświadczamy tego, co Określone, ale Bóg pozostaje poza wszystkim. Poszukujemy Ojca, podążając w Jego stronę, przez włączenie naszych modlitw w modlitwy Maryi, które także płyną do Ojca. A moc, dzięki której modlitwy Maryi powracają do Ojca, jest mocą Ducha."
Część dotycząca tajemnic także wg mnie zawiera zbyt wiele intelektualnych i teologicznych wywodów. Każdy, kto chociaż raz spróbował modlić się różańcem z tajemnicami, wie, że jest to modlitwa, a więc indywidualne spotkanie, dlatego doświadczenia i przemyślenia są także indywidualne.
Nudne, po prostu...

Pawlo | 2012-04-19