Przepis życia

2012-05-24
2012-05-24
978-83-7839-160-9
Janusz Ochab

Przyjemna lektura na leniwą niedzielę, opowiadająca o dwóch przyjaciółkach sprzed laty, których wtedy podzieliło kilka spraw (mogło to być lepiej zarysowane na początku książki, bo długo nic się nie wyjaśnia i jest to trochę irytujące),a które w końcu razem zakładają i prowadzą interes - cukiernię. Przewija się tutaj dość mocno wątek rodziny i nawet wątek kryminalny, który jednak szybko zostaje rozwiązany.
Całość - lekka, nie wymaga skupiania się przy czytaniu :-)

Cieplutka, przyjemna i inspirująca, jeśli chodzi o opisy różnych smaków babeczekm książka do przeczytania w dwa wieczory, kiedy potrzebujemy czegoś może nie najwyższych lotów, ale zdecydowanie odstresowującego.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pięknie napisana powieść, odzwierciedlająca w dużym stopniu sytuacje z życia każdej z nas. Polecam na wiosenne i letnie popołudnia

Dobra, lekka książka. Ciekawa, choć od momentu jak dziewczyny otwierają wspólnie cukiernię pewnych rzeczy można zacząć się domyślać. Zakończenie nie zaskakuje, tylko potwierdza przypuszczenia, ale mimo wszystko czyta się szybko i dobrze. Polecam na zimowe wieczory, w towarzystwie herbaty, najlepiej z babeczką :)

Przyjemna lektura:) Smakowita, powiedziałabym:)

Przyjemna lektura:) Smakowita, powiedziałabym:)

Zostanie jedną z moich ulubionych chociaż być może nie jest doskonała. Z pewnością jest to jednak historia niebanalna, o przyjaźni i dojrzewaniu do wybaczania. Miłość jest tylko ledwo zauważalnym tłem, bo najważniejsze jest nie to, co dzieje się między każdą dziewczyną, a jej partnerem, ale to co dzieje się właśnie między nimi dwoma.
Autorka stopniuje napięcie odkrywając każdą z wielu tajemnic dotyczących dziewczyn. Od zdarzenia z przeszłości, które rozbiło ich przyjaźń, przez sekret Julii, który tłamsi w sobie, a także tajemniczego wroga Pychoty i na deser tajemnica dotycząca śmierci Lucii. Naprawdę dawno nie czytałam książki tak dobrej - utrzymującej w napięciu przy każdej kolejnej stronie! Kupiłam ją bez przekonania, ale okazało się, że historia obroniła się treścią!
OCZYWIŚCIE POLECAM!

PS. Ślinka ciekła mi wielokrotnie... :D

Autorka stopniuje napięcie odkrywając...

Książka miła lekka i przyjemna. Dzieje się;) i jest TEŻ o babeczkach :)
Polecam! :)

Książka miła lekka i przyjemna. Dzieje się;) i jest TEŻ o babeczkach :)
Polecam! :)

2028

Sympatyczna lektura na pluchę za oknem. Tym razem o przemyśle cukierniczym. Smakowite opisy babeczek z pewnością sprawią, że ślinka Wam napłynie do ust i podczas lektury trzeba się będzie wspomóc czymś słodkim. Narracja jest poprowadzona dwutorowo: Annie to mistrz cukierniczy, do spółki z wywodzącą się z wyższych sfer Julią St. Clair, jej równolatką, u której rodziców matka Annie pracowała jako gospodyni zakładają cukiernię Pychota. kiedyś były sobie bardzo bliskie, potem ich drogi się rozeszły. Annie nie chciała łaski ST. Claire'ów, choć opłacali jej naukę w ekskluzywnym liceum, wraz z dziećmi bogaczy. Lucia, matka Annie zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach u pracodawców, a żal do nich przez lata napędzał Annie do walki.
Czy przyjaźń młodych kobiet ma szansę na przetrwanie? Czy nawykła do sukcesów Julia będzie umiała z pokorą znosić kaprysy fortuny, kto chce zaszkodzić ich przedsięwzięciu i czy uda się dojść do prawdy w sprawie śmierci Lucii, matki Annie?
Wart uwagi jest też wątek miłosny, a raczej miłosne perypetie obu kobiet bo Annie podkochuje się od lat w uroczym łobuzie, obecnie w separacji z żoną, Jackiem Loganem a z kolei Julia jest narzeczoną Wesleya. Poznajemy osobiste tragedie, z którymi obie młode kobiety muszą żyć, ale jest dla nich światełko w tunelu, i dzięki wspólnemu przedsięwzięciu są w stanie dostrzec jak ważne jest kobiece wsparcie i solidarność z przyjaciółką.

Bardzo fajna książka, pachnąca babeczkami. Lekka łatwa i przyjemna, warto ją przeczytać

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Literatura obca