Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach

Okładka książki Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach Grzegorz Kasdepke
Okładka książki Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach
Grzegorz Kasdepke Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura dziecięca
64 str. 1 godz. 4 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
Data wydania:
2012-05-30
Data 1. wyd. pol.:
2012-05-30
Liczba stron:
64
Czas czytania
1 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788310120397
Tagi:
Marcin Piwowarski
Średnia ocen

7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Bajki mają moc. Wspierające opowiadania dla dzieci i rodziców Sylwia Chutnik, Marta Iwanowska-Polkowska, Joanna Jagiełło, Grzegorz Kasdepke, Barbara Kosmowska, Aneta Krasińska, Urszula Młodnicka, Ewa Nowak, Joanna Olech, Ewa Świerżewska, Joanna Szulc, Jarosław Żyliński
Ocena 6,3
Bajki mają moc... Sylwia Chutnik, Mar...
Okładka książki A ja nie chcę być księżniczką Emilia Dziubak, Grzegorz Kasdepke
Ocena 7,6
A ja nie chcę ... Emilia Dziubak, Grz...
Okładka książki Utopay. Przyszłość wystawia rachunek Wojciech Chamier-Gliszczyński, Wojciech Chmielarz, Anna Cieplak, Jacek Dukaj, Paulina Hendel, Miłosz Horodyski, Grzegorz Kasdepke, Rafał Kosik, Wojciech Kuczok, Wojtek Miłoszewski, Zygmunt Miłoszewski, Daniel Odija, Łukasz Orbitowski, Mateusz Pakuła, Andrzej Pilipiuk, Grażyna Plebanek, Michał Protasiuk, Radek Rak, Anna Rozenberg, Barbara Sadurska, Magdalena Salik, Dominika Słowik, Bartosz Szczygielski, Wit Szostak, Cezary Zbierzchowski, Jakub Żulczyk
Ocena 6,2
Utopay. Przysz... Wojciech Chamier-Gl...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
58 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
6131
3433

Na półkach:

Grzegorz Kasdepke na stałe zawitał w naszym domu. A wszystko zaczęło się od książki „A ja nie chcę być księżniczką”. Nieszablonowa opowieść o dziewczynce, która marzy o byciu smokiem podbiła serce mojej córki. Później przyszedł czas na inżyniera Ciućmę i już wiedziałam, że cokolwiek napisane przez Grzegorza Kasdepke trafi na rynek wydawniczy to na pewno po to sięgniemy. I od kilku lat wypatrujemy kolejnych nowości oraz wznowień. Dzięki temu poznałyśmy opowieści o niezwykłych dziecięcych bohaterach. W książkach Grzegorza Kasdepke dziewczynki wcale nie marzą o byciu księżniczkami, detektywi mają dużo czasu dla dzieci, a inżynierowie potrafią być niesamowicie zakręceni. Ponad to w jego opowieściach wszystko jest możliwe. Nawet kontakt z kosmitami, jak w serii o Bodziu i Pulpecie. Młodych bohaterów łączy wybujała wyobraźnia. To ona napędza akcję, to przez nią bohaterzy ciągle pakują się w tarapaty, ale też zawierają interesujące znajomości, przeżywają niezwykłe przygody, które są kwintesencją tego, co nam się kojarzy z dziećmi, czyli jego książkach mamy nagromadzenie ciągłego zaskakiwania otoczenia fantazją. Wśród publikacji nie zabraknie też opowieści poświęconych emocjom, czyli zabierających w świat tego, co trudno dzieciom wyjaśnić, dorosłym opowiadać, a wszystkim nad nimi panować. Zwłaszcza, kiedy mamy do czynienia z negatywnymi odczuciami i nie wiemy jak je nazwać. Burza odczuć może zburzyć nie jedną przyjemną zabawę, dlatego warto wprowadzić swoje pociechy w świat emocji i pokazać im jak sobie z nimi radzić, którym pozwolić się rozwijać, a nad którymi nauczyć się panować i pomagać innym w oswajaniu się z nimi.
Grupa niesfornych przedszkolaków bierze udział w ciekawym projekcie pani Miłki, czyli wychowawczyni. W czasie czytania poznajemy grupę dzieci przeżywających różne sytuacje, zmuszonych do uporania się z towarzyszącymi temu emocjami. Na szczęście wychowawczynią grupy zostaje nieśmiała, otwarta, pomysłowa i bardzo cierpliwa pani Miłka, która zamierza przybliżyć dzieciom świat uczyć. Razem z nią do grupy dołączył też pajacyk, który często pomaga, a czasami staje się obiektem zazdrości czy drwin. Wydawałoby się, że zaplanowanie i przeprowadzenie zajęć, trzymanie się grafiku nie jest takie trudne. Życie jednak pisze swoje historie i pani Miłka musi nadążać za dziecięcymi nastrojami. Dzięki książce „Tylko bez całowania!” zapoznamy się z takimi emocjami jak tęsknota, wstyd, zazdrość, gniew, wstręt, nuda, poczucie krzywdy, radość. „Kocha, lubi, szanuje” pozwala na zrozumienie, czym jest miłość, nienawiść, pogarda, strach, smutek, poczucie winy, szczęście. „Tylko bez całowania” zapoznaje dzieci z takimi emocjami jak tęsknota, wstyd, zazdrość, gniew, wstręt, nuda, poczucie krzywdy, radość. „Horror!, czyli skąd się biorą dzieci” to opowieść krążąca wokół naszych narodzin. „Drużyna pani Miłki” pozwala poruszyć takie tematy jak szacunek, odwaga, sprawiedliwość, szczerość, wytrwałość i współczucie. Każde opowiadanie zabiera dzieci w świat problemów im znanych: próby nawiązania pierwszych przyjaźni, pierwsze zazdrości o wygląd, próby podobania się i imponowania innym sprawiają, że dzieci ulegają różnym emocjom. Nawet zwykły obiad może stać się powodem do dyskusji nad emocjami, pomoże zrozumieć, dlaczego niektóre rzeczy są postrzegane przez różnych ludzi odmiennie, dlaczego zwykłe przedstawienie może wywołać wiele zamieszania.
„Drużyna pani Miłki” to opowieść o piłce nożnej, treningach, ale też pomaganiu sobie w ćwiczeniach wyobraźnią, pokazanie, że nie zawsze trzeba mieć specjalne boisko i świetne warunki, aby rozwijać swoje umiejętności. Wszystko zależy od naszego nastawienia i systematyczności. Mamy tu sporo zabawnych scen, luźne podejście do wielu wyzwań, otwartość na pomysły dzieci, umiejętność nakierowywania ich. Nowy projekt wychowawczyni spodoba się wszystkim. Treningi będą też świetnym pretekstem do rozegrania meczu z rodzicami. Możecie być pewni, że przedszkolaki poradzą sobie z tym wyzwaniem.
Książki o grupie przedszkolaków to interesująca i skierowana do rówieśników bohaterów wykreowanych przez Grzegorza Kasdepke. Prosty język, codzienność, świat dziecięcych zabaw i zmartwień sprawią, że małym czytelnikom łatwiej będzie zrozumieć to, o czym pisze autor. Wiele zabawnych sytuacjo sprawia, że dzieci będą mogły na swoje emocje popatrzeć z boku i zastanowić się nad próbom panowania nad nimi lub odpowiedniego demonstrowania uczuć.
Na końcu każdej opowieści znajdziemy krótką definicję przedstawionego uczucia, rady dla dzieci, jak powinny zachować się w przypadku odczuwania określonej emocji oraz dla dorosłych, w jaki sposób reagować i rozmawiać o emocjach. To sprawia, że lektura staje się pretekstem do dłuższych rozmów z dzieckiem, lepszego wzajemnego poznania, pogłębiania relacji i pomocy w dorastaniu, którego celem jest wychowanie samodzielnego człowieka.
Piękne, proste ilustracje, niewielka ilość na stronie, nieduży format książki, sztywna, matowa, tekturowa okładka sprawiają, że książka może nam towarzyszyć w czasie spacerów. Jeśli jesteśmy miłośnikami audiobooków możemy opowieści nabyć również w tej formie, co pozwoli nam na wspólne słuchanie jej w czasie zabaw.
Temat emocji, zaprezentowanie ich w opowieściach, zdefiniowanie, podpowiedzi, w jaki sposób postępować z określonym uczuciem sprawia, że napisane przez Grzegorza Kasdepke historie doskonale sprawdzą się, jako pomoce terapeutyczne. Dzięki wskazówkom będziemy wiedzieli, w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem, jak pomóc nazwać, rozpoznać i zdystansować się wobec określonego odczucia. Zdecydowanie polecam.

Grzegorz Kasdepke na stałe zawitał w naszym domu. A wszystko zaczęło się od książki „A ja nie chcę być księżniczką”. Nieszablonowa opowieść o dziewczynce, która marzy o byciu smokiem podbiła serce mojej córki. Później przyszedł czas na inżyniera Ciućmę i już wiedziałam, że cokolwiek napisane przez Grzegorza Kasdepke trafi na rynek wydawniczy to na pewno po to sięgniemy. I...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1594
765

Na półkach:

Seria książek o pani Miłce i przedszkolakach pokazała mi, że nawet jeśli książka w czymś mi "nie pasuje" to nadal może być bardzo wartościowa.

Nie jestem w pełni zadowolona ze wszystkiego, czego uczy autor w całym cyklu. Ma potknięcia i błędy.

ALE!

Nadaje się wręcz doskonale do rozmowy na temat najczęstszych błędów w rozumowaniu ludzi. Można przedyskutować podejście do prawie każdego tematu związanego z rozwojem emocjonalnym (i fizycznym) dziecka.

Polecam szczególnie jako lekturę dla rodziców. Nawet przed posiadaniem dzieci. Wybornie nada się jako baza pod ustalenie systemu wartości i wspólnych założeń co do wychowywania dzieci

A poza tym jest bardzo śmieszna i lubimy przygody przedszkolaków :)

Co do konkretów: w tym tomie opisane są wartości. Rozpoczyna je historia meczu Rozalka-Grześ (o buziaki) i co z tego wynikło. A potem to już normalnie: krzesła i stoły na boisku, zaborcza karuzela i radość z braku wiary w zwycięstwo :D

Czytajcie i wyrabiajcie sobie opinię!

Seria książek o pani Miłce i przedszkolakach pokazała mi, że nawet jeśli książka w czymś mi "nie pasuje" to nadal może być bardzo wartościowa.

Nie jestem w pełni zadowolona ze wszystkiego, czego uczy autor w całym cyklu. Ma potknięcia i błędy.

ALE!

Nadaje się wręcz doskonale do rozmowy na temat najczęstszych błędów w rozumowaniu ludzi. Można przedyskutować podejście do...

więcej Pokaż mimo to

avatar
652
49

Na półkach: ,

Bardzo mądra książka. Zawiera wiele cennych wskazówek dla dzieci i dla dorosłych.

Bardzo mądra książka. Zawiera wiele cennych wskazówek dla dzieci i dla dorosłych.

Pokaż mimo to

avatar
955
955

Na półkach:

Czasem robię coś takiego, żeby zaglądnąć do literatury dziecięcej i sprawdzić, co w niej się naszym pociechom kładzie do małych główek.
Po raz pierwszy sięgnąłem po książeczkę tego autora.
Muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony. Można by powiedzieć, że to filozofia wartości sformatowana do dziecięcych mózgów. Bardzo udane przedsięwzięcie, pełne ciepła, pozytywnej energii, pewnej dawki poczucia humoru i ma rangę lekcji wychowawczej. Czytanie dzieciom takich książeczek, jak ta właśnie - ma sens.

Czasem robię coś takiego, żeby zaglądnąć do literatury dziecięcej i sprawdzić, co w niej się naszym pociechom kładzie do małych główek.
Po raz pierwszy sięgnąłem po książeczkę tego autora.
Muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony. Można by powiedzieć, że to filozofia wartości sformatowana do dziecięcych mózgów. Bardzo udane przedsięwzięcie, pełne ciepła, pozytywnej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
13
11

Na półkach:

Bardzo fajna, ciekawa polecam ;)

Bardzo fajna, ciekawa polecam ;)

Pokaż mimo to

avatar
1450
980

Na półkach: ,

Po "Wielkiej księdze uczuć", gdzie Kasdepke wprowadzał młodego czytelnika w świat uczuć, powstała książka traktująca o wartościach.

Skonstruowana jest podobnie jak "Wielka księga...". Obserwujemy w niej scenki z życia przedszkolaków z grupy pani Miłki i na przykładzie ich "przygód" poznajemy wartości takie jak uczciwość, odwaga, wytrwałość itp. Wszystko to napisane w sposób zrozumiały dla kilkulatka, ale też nienudzący, a nawet bawiący rodzica.

Po każdej opowieści znów mamy rady dla dzieci i rady dla rodziców. Dzieci dowiadują się, co znaczą różne wartości i dlaczego właściwie są wartościami, a rodzice - jak z dziećmi o tych wartościach porozmawiać i jak je wprowadzić do życia rodziny.

Jeśli komuś się podobała "Księga uczuć", to i "Drużyna..." się spodoba.

Po "Wielkiej księdze uczuć", gdzie Kasdepke wprowadzał młodego czytelnika w świat uczuć, powstała książka traktująca o wartościach.

Skonstruowana jest podobnie jak "Wielka księga...". Obserwujemy w niej scenki z życia przedszkolaków z grupy pani Miłki i na przykładzie ich "przygód" poznajemy wartości takie jak uczciwość, odwaga, wytrwałość itp. Wszystko to napisane w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
59
18

Na półkach: ,

Rewelacyjna!

Rewelacyjna!

Pokaż mimo to

avatar
174
49

Na półkach:

Świetna książka o uczuciach.

Świetna książka o uczuciach.

Pokaż mimo to

avatar
506
118

Na półkach:

Rewelacyjna książka o uczuciach

wiecej na blogu http://nie-tylko-moimi-oczami.blogspot.com/2013/10/druzyna-pani-miki-czyli-o-szacunku.html

Rewelacyjna książka o uczuciach

wiecej na blogu http://nie-tylko-moimi-oczami.blogspot.com/2013/10/druzyna-pani-miki-czyli-o-szacunku.html

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    80
  • Chcę przeczytać
    38
  • Posiadam
    8
  • Dla dzieci
    4
  • 2014
    3
  • Dla dzieci i młodzieży
    2
  • Teraz czytam
    2
  • Literatura polska
    2
  • Kupione 2024
    1
  • Kuba
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach


Podobne książki

Przeczytaj także