Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
9788310120397
Marcin Piwowarski
Róża_Bzowa

W przedszkolu jak zwykle zamieszanie. Dzieciaki świetnie się bawią, tylko pani Miłka się martwi, czy zdąży przed porodem porozmawiać z przedszkolakami o uczciwości, szacunku, odwadze, współczuciu... Rodzicom bardzo na tym zależy. Pani dyrektor także. Ubiegłoroczne zajęcia o uczuciach okazały się wielkim sukcesem. Na szczęście pani Miłka wpada na genialny pomysł – stworzenie drużyny piłkarskiej! Zawody sportowe to przecież doskonały pretekst do poznania świata wartości. Szybko jednak okazuje się, że nie będzie to takie proste – wszyscy chcą grać w ataku, nikt na obronie, a o staniu na bramce nawet nie ma co mówić…

Ilustrator: Marcin Piwowarski

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2012

źródło okładki: zdjęcie autorskie

veinylover | 2017-10-08
Przeczytana: 08 października 2017

Czasem robię coś takiego, żeby zaglądnąć do literatury dziecięcej i sprawdzić, co w niej się naszym pociechom kładzie do małych główek.
Po raz pierwszy sięgnąłem po książeczkę tego autora.
Muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony. Można by powiedzieć, że to filozofia wartości sformatowana do dziecięcych mózgów. Bardzo udane przedsięwzięcie, pełne ciepła, pozytywnej energii, pewnej dawki poczucia humoru i ma rangę lekcji wychowawczej. Czytanie dzieciom takich książeczek, jak ta właśnie - ma sens.

rysiowa | 2013-10-23
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Rewelacyjna książka o uczuciach

wiecej na blogu http://nie-tylko-moimi-oczami.blogspot.com/2013/10/druzyna-pani-miki-czyli-o-szacunku.html

Minnie19 | 2014-05-04

Świetna książka o uczuciach.

telrhosien | 2015-01-08
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 07 stycznia 2015

Po "Wielkiej księdze uczuć", gdzie Kasdepke wprowadzał młodego czytelnika w świat uczuć, powstała książka traktująca o wartościach.

Skonstruowana jest podobnie jak "Wielka księga...". Obserwujemy w niej scenki z życia przedszkolaków z grupy pani Miłki i na przykładzie ich "przygód" poznajemy wartości takie jak uczciwość, odwaga, wytrwałość itp. Wszystko to napisane w sposób zrozumiały dla kilkulatka, ale też nienudzący, a nawet bawiący rodzica.

Po każdej opowieści znów mamy rady dla dzieci i rady dla rodziców. Dzieci dowiadują się, co znaczą różne wartości i dlaczego właściwie są wartościami, a rodzice - jak z dziećmi o tych wartościach porozmawiać i jak je wprowadzić do życia rodziny.

Jeśli komuś się podobała "Księga uczuć", to i "Drużyna..." się spodoba.

Maja | 2017-02-14

Bardzo fajna, ciekawa polecam ;)

leti1 | 2014-11-16

Rewelacyjna!