Dobry potwór nie jest zły

Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
Róża_Bzowa

"Dobry potwór nie jest zły" to zbiór opowiadań z pogranicza realności i bajki. Ich bohaterami są zakatarzone krasnoludki, niewidzialne psy, łakome smoki i bezdomne hipopotamy. I oczywiście, dzieci, które cały świat ożywiają siłą swojej wyobraźni. W 1997 roku książka została uhonorowana Koziołkami - nagrodą im. Kornela Makuszyńskiego, przyznawaną przez fundację "Książka dla Dziecka" i czasopismo "Guliwer".

Ilustracje Maria Ekier

źródło opisu: Agencja Edytorska Ezop, 2012

źródło okładki: http://ezop.com.pl/

Zdecydowanie dla młodszych dzieci.
Tematyka idealna, bo większość młodych lubi takie wymyślone stworzonka. Leciutka, przyjemna, czego chcieć więcej dla dziecka.

Opowiadania zdecydowanie zaadresowane dla młodszych czytelników. Mi samej wpadły w ręce gdzieś w środku szkoły podstawowej (3 klasa? 4 już chyba nie...). Pamiętam, że nawet czytało mi się je z pewną przyjemnością.

Książka niekiedy zaskakująca, lekka, do przeczytania dla dziecka w tym wieku w parę wieczorów do poduszki.

Marciocha | 2013-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2013

Bajka to taka niesamowita kraina, gdzie nie ma słów "nigdy" i "niemożliwe". Bajki dla dzieci są jak urzeczywistnienie ich fantazji, a dla dorosłych jak przypomnienie o tym, że też kiedyś byli mali i marzyli. Osobiście uważam, że dobra bajka może być wyśmienitą lekturą nie tylko dla dzieci. Bajki uczą i PRZYPOMINAJĄ. Pozwalają nam zachować jakąś cząstkę ze swojego dzieciństwa nawet do późnej i zgrzybiałej starości. Bajki to magia dostępna dla wszystkich. Ania Onichimowska pisze tak, jak jej dusza gra. Wymyśla niesamowite połączenia fantazji z rzeczywistością, tak jakby chciała do nas krzyknąć "Uważaj! za rogiem może czai się smok, a w twoim ulubionym sklepie pracuje etatowa wróżka - a Ty nawet tego nie podejrzewasz!". Cóż mogę więcej powiedzieć? Wielokrotnie chwaliłam twórczość Onichimowskiej i jej kolejna książeczka nie różni się swoim ciepłem od poprzednich. No może jednym... jest zbiorkiem dwunastu bajek, a nie tylko jedną, więc wystarczy nam na dwanaście niezwykłych wieczorów :)...

Rita889 | 2018-10-28
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci