Tytus, Romek i A'Tomek w bitwie grunwaldzkiej 1410 roku z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani

Cykl: Tytus, Romek i A'Tomek
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
komiksy
Ag2S

Alternatywna wersja przebiegu największej bitwy średniowiecza! Najnowszy album mistrza polskiego komiksu – Papcia Chmiela – o tematyce historycznej. Tym razem Tytus, Romek i A’Tomek zostają oddelegowani przez Papcia, by rozprawić się z zakonem krzyżackim na polach grunwaldzkich AD 1410. Trójka kochanych przez miliony czytelników bohaterów w znaczący sposób przyczynia się do zwycięstwa w...

Alternatywna wersja przebiegu największej bitwy średniowiecza!

Najnowszy album mistrza polskiego komiksu – Papcia Chmiela – o tematyce historycznej. Tym razem Tytus, Romek i A’Tomek zostają oddelegowani przez Papcia, by rozprawić się z zakonem krzyżackim na polach grunwaldzkich AD 1410. Trójka kochanych przez miliony czytelników bohaterów w znaczący sposób przyczynia się do zwycięstwa w największej bitwie średniowiecza.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2011

źródło okładki: http://www.proszynski.pl

Wujek_Grzyb | 2016-06-13

Moi ulubieni autorzy z biegiem dojrzewania zmieniali się. W dzieciństwie, zaczytywałem się w bajkach Tuwima czy Brzechwy. W późniejszych latach przyszły książki dla nastolatków, gdzie w większości autorów już nawet nie pamiętam. A obecnie twórcy przychodzą i odchodzą, czasem jedną książką potrafią zepsuć moją ogromną sympatię do swojej twórczości. Ale są również twórcy, którzy towarzyszą mi przez lata jak na przykład John Flanagan. Jest też jeden wyjątkowy autor, który towarzyszy mi od najmłodszych lat aż do teraz - Papcio Chmiel.

Ale kim jest ten 93 letni starszy pan? Jerzy Henryk Chmielewski, bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko Papcia Chmiela był w młodości Powstańcem walczącym w Powstaniu Warszawskim pod pseudonimem Jupiter. Dodatkowo, przez wiele lat pracował w "Świecie Przygód", który potem został przemieniony na "Świat Młodych", gdzie był rysownikiem i grafikiem. To właśnie tam narodził się Tytus de Zoo. Uczłowieczona małpa, której przygody do tej pory możemy śledzić na...

GrublukTheGrim | 2015-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2015

Tytus jak zwykle nie zawodzi. Jest śmiesznie, pouczająco i kolorowo. I choć forma komiksu jest nowa - plansze obrazkowe oraz wzbogacający tekst z boku, taka metoda sprawdza się bez najmniejszych zgrzytów.

Nifelinord | 2013-12-15
Przeczytana: 2013 rok

Kilka oczywistych przekłamań historycznych (Prasłowianie...), ale mimo to z sentymentu nie mogę jej ocenić niżej.

majonezik | 2017-10-28
Przeczytana: 28 października 2017