Surrender

Cykl: Bound Hearts (tom 1)
angielski
Karin

Cole has wanted Tess for years. And he's warned her of this several times. He's also warned her HOW he wants her. Tied down in his bed, under his domination, surrendering to his desires...

źródło opisu: http://www.ellorascave.com/surrender.html

źródło okładki: http://www.ellorascave.com/surrender.html

Kasiek | 2015-12-14
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 14 grudnia 2015

Jeśli kiedykolwiek przedtem miałam wrażenie, że czytam książkę o niczym, to byłam w błędzie. Ta książka, a raczej powiastka, bo nawet nie opowiadanie czy powieść, pokazały mi czym jest treść bez fabuły. Może dlatego też jest taka krótka, bo trudno byłoby brnąć dłużej o niczym. Ta lektura nie ma żadnej akcji, a jeden wątek i to wyłącznie łóżkowy, trudno uznać za temat książki. Żadnych bliższych charakterystyk bohaterów, więc trudno mieć do nich jakikolwiek stosunek. Niewielka ilość dialogów, w dodatku nijakich, nie wzbudza zainteresowania. No a jeśli chodzi o samą "akcję", to niczym autorka nie zaskoczyła, biorąc pod uwagę mnogość podobnych lektur. Dobrze, że ta "książka" jest tak krótka, bo nie wiem jak długo zniosłabym czekanie na sedno fabuły, które tak naprawdę nie następuje. Czytanie zajęło mi chwilę, ale nawet jej szkoda na tę wątpliwą przyjemność. Nawet nie chcę wiedzieć co jest w następnych częściach.

Agnieszka | 2012-10-20
Przeczytana: 19 października 2012

*Surrender to krótka, niewielka objętościowo książka, która wciąga czytelnika od pierwszej strony i budzi uczucie podniecenia aż do ostatniego zdania.
Tak,trzyma w ogromnym, palącym uczuciu podniecenia, gdyż jest to kipiąca seksem historia romansu dwojga ludzi.

Ona Tess nieświadoma swojej kobiecości kobieta.Skrywająca swoje potrzeby seksualne, trochę wystraszona tym czego pragnie i czego potrzebuje jej ciało.Nieustannie trwa w świecie erotycznych fantazji o nim.

On Cole pewny siebie, trochę cyniczny , przystojny mężczyzna.Otwarty na wszelkie, silne doznania seksualne. Lubi dominację seksualną.

Oni to co ich łączy to to, że oboje pragną siebie wzajemnie.A to co różni to fakt,że Cole mówi o tym otwarcie, natomiast Tess boi się do tego przyznać.

Ich relacje można by nazwać grą w zdobywcę i niedostępną.
Mężczyzna obiecuje Tess,że w czasie tygodnia jaki mają wspólnie razem spędzić nauczy ją akceptować to co czuje i czego potrzebuje i rozkoszować się tym.Ponadto zależy mu na tym by...

Danway | 2012-11-30
Na półkach: Przeczytane, Inne, @Blog, 2012
Przeczytana: 30 listopada 2012

W ostatnim czasie istnieje moda na książki o tematyce erotycznej. Jest ich ogromny wysyp. Począwszy od "50 twarzy Greya" przez "Osiemdziesiąt dni...", skończywszy na "Dotyku Crossa". Dodając do tego klasykę literatury erotycznej takie jak: "Emmanuelle", "Kochanek Lady Chatterley" czy "Pamietniki Fanny Hill" daje całkiem pokaźną liczbę książek do przeczytania.

Wśród autorów, tworzących literaturę erotyczną, znalazła się Lora Leigh. Ta amerykańska pisarka stworzyła wiele tytułów oraz serii, wśród nich Bound Heart (Granica serc), która zaczyna się od książki Surrender (Poddanie).

Jest to krótkie 79-stronicowe opowiadanie (bo na powieść to ma zdecydowanie za mało stron). Pragnę powiedzieć, że książkę oceniam według nieoficjalnego tłumaczenia, które do mnie dotarło. A to niestety jest potwornie irytujące, gdy za każdym razem przy męskim organie płciowym czyta się "kogut". Raz czy dwa można tak napisać, ale nie całe opowiadanie. Strasznie to nieprofesjonalne, a wręcz banalne. Do tego...

Aniutka90 | 2012-10-01
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 30 września 2012

Co mogę powiedzieć o tej książce?
Była cieniutka, zaledwie 79 stron poddanego czystego seksu. Jest to romans z mocno zarysowanymi scenami erotycznymi i happy endem. Nie mam pojęcia jak ją ocenić ze względu na pojawiające się prawie non stop rumieńce na mojej twarzy :P

| 2012-10-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook.
Przeczytana: 20 października 2012

Surrender *
Muszę przyznać, że niestety nie udało mi się przeczytać do końca tej książki.
W przeciwieństwie do opinii pozostałych czytelników tego utworu mnie ona nie urzekła. Powodów mojego negatywnego odbioru Surrender jest kilka. Głównym powodem jest to, że autorka według mnie nader przedmiotowo i płytko traktuje temat seksualności.
Język, którego używa do opisu scen erotycznych jest odrażająco wulgarny. Jak wiemy istotą współżycia seksualnego nie jest sam akt seksualny, ale także, co według mnie jest o wiele istotniejsze wrażliwość, delikatność i romantyczność, a tu zupełnie tego nie doświadczyłem.
Ponadto uważam,że to co w seksie najbardziej pociągające to niejako delikatna zasłona tajemniczości, po to by to co nie dopowiedziane pozostało tylko kwestią wyobraźni czytelnika tzw. "grą niedopowiedzeń", czego tutaj wyraźnie autorka nie zastosowała.
Przez co utwór przedstawia bliskość płciową, która przecież w swej istocie jest czymś pięknym, w sposób "zimny" i "mechaniczny".
...

Marianna | 2016-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2016

Słaba, oj bardzo słaba. Ubogie słownictwo, a fabuła jeszcze uboższa. O ile sceny seksu mnie bawiły i śmieszyły, co rzadko mi się zdarza, a jednak, o tyle wkurzało mnie i irytowało wszystko w tej krótkiej, erotycznej historii. A już najbardziej nazywanie męskiego członka ,,Kogutem" ;) Nie wiem, czy autorce brakowało polotu, czy aż nadto wybujała fantazja dała o sobie znać, ale ja wole w tego typu powieściach jednak nazewnictwo czysto anatomiczne. Nie polecam, a nawet odradzam. Szkoda czasu.

Grażyna | 2012-12-18

Nie potrafię ocenić, najskromniejsza w tym wszystkim jest okładka :)
"Ostra jazda", jednym się spodoba, innym nie. Dla mnie za bardzo ostra, ale spełnia swoją rolę - podnieca ;).

Kasia1101998 | 2016-02-19

Nie powala na kolana, jest nudne i schematyczne ;P Brak jakiejkolwiek akcji. Nawet pomysł jest mocno oklepany.Oj, nie warto.

Wiedźminka | 2016-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Bardzo "pikantna" książka, którą można przeczytać za jednym zamachem.
Historia o dziewczynie, która głęboko skrywa własne pragnienia, ale one ujrzą światło dzienne za sprawą pewnego mężczyzny...
Niby erotyk, a jednak nie jest banalny, czy wulgarny.

| 2013-05-18
Przeczytana: 15 maja 2013

Do przeczytania tej książki skłoniły mnie opinie o niej-że jest dużo lepsza od Greya-niestety dla mnie nie jest. Brakuje jakiejś otoczki,bardziej rozbudowanej fabuły. Jest tylko suchy erotyzm, a wręcz porno. Dla mnie czytanie tej książki było stratą czasu.

Ania