Na wsi

Wydawnictwo: Tatarak
Bei uns im dorf
Krystyna Podhajska
Róża_Bzowa

Oto wieś, jakiej nie znacie. Przyjrzyjcie się dobrze, na każdej ilustracji roi się od szczegółów i opowieści. Czy wiecie, co to jest silos i do czego służy? Skąd się bierze mleko? Jak wygląda kombajn ziemniaczany? Książki z serii 1001 drobiazgów to prawdziwa gratka dla niestrudzonych obserwatorów dnia codziennego.
Ilustracje Ali Mitgutsch

źródło opisu: http://tatarak.com/index.php?id=nawsi&info=nawsi_okladka

źródło okładki: http://tatarak.com/index.php?id=nawsi&info=nawsi_okladka

nieperfekcyjnie | 2016-12-04
Przeczytana: 29 listopada 2016

Książki obrazkowe rozwijają percepcję wzrokową, wzbogacają pomysłowość oraz kreatywność poprzez możliwość tworzenia własnych historii na podstawie konkretnych ilustracji. Do tego poszerzają słownictwo, a niekiedy (w przypadku maluchów) pozwalają na budowanie pierwszych wyrazów, a później zdań. To wspaniała zabawa nie tylko dla dzieci, ale także rodziców - wspólnie spędzany czas jest bezcenny, a wymyślanie różnorodnych opowieści zacieśniają więzi i pozwalają na jeszcze lepsze poznanie siebie nawzajem. Ponadto takie książki pozwalają na poszerzenie dziecięcej wiedzy - łączenie zabawy z nauką wydaje się strzałem w dziesiątkę.

Do tej pory nie miałam styczności z żadną książką wydawnictwa Tatarak. Jednak kiedy ujrzałam dwie części serii 1001 drobiazgów, doszłam do wniosku, że są to dobre pozycje na pierwsze spotkanie z owym wydawnictwem.

Obie części skupiają się na konkretnej tematyce, pokazując typowe...

Maria Tarczyńska | 2015-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2015

Książka w dużym formacie, grube tekturowe strony. Piękne ilustracje, które można oglądać godzinami i rozmawiać o nich z dzieckiem na miliony sposobów, choć książka Na Wsi moim zdaniem jest najsłabsza z serii.