W mieście

Wydawnictwo: Tatarak
Unsere grosse stadt
Krystyna Podhajska
Róża_Bzowa

Przed Wami kolejna książka z serii 1001 drobiazgów Witajcie w wielkim mieście!
Lotnisko, zoo, supermarket, kino, basen, targ – tyle się tutaj dzieje, wszędzie pełno ludzi. Przypatrzcie się uważnie. Może rozpoznacie znane Wam miejsca, sytuacje, zawody?
Zarówno rodzice, jak i dzieci mogą błysnąć talentem, opowiadając każdego dnia nową historię.

Ilustracje Ali Mitgutsch

źródło opisu: http://tatarak.com/index.php?id=wmiescie&info=wmiescie_okladka

źródło okładki: http://tatarak.com/index.php?id=wmiescie&info=wmiescie_okladka

nieperfekcyjnie | 2016-12-04
Przeczytana: 29 listopada 2016

Książki obrazkowe rozwijają percepcję wzrokową, wzbogacają pomysłowość oraz kreatywność poprzez możliwość tworzenia własnych historii na podstawie konkretnych ilustracji. Do tego poszerzają słownictwo, a niekiedy (w przypadku maluchów) pozwalają na budowanie pierwszych wyrazów, a później zdań. To wspaniała zabawa nie tylko dla dzieci, ale także rodziców - wspólnie spędzany czas jest bezcenny, a wymyślanie różnorodnych opowieści zacieśniają więzi i pozwalają na jeszcze lepsze poznanie siebie nawzajem. Ponadto takie książki pozwalają na poszerzenie dziecięcej wiedzy - łączenie zabawy z nauką wydaje się strzałem w dziesiątkę.

Do tej pory nie miałam styczności z żadną książką wydawnictwa Tatarak. Jednak kiedy ujrzałam dwie części serii 1001 drobiazgów, doszłam do wniosku, że są to dobre pozycje na pierwsze spotkanie z owym wydawnictwem.

Obie części skupiają się na konkretnej tematyce, pokazując typowe...

lasotka | 2016-06-24

Książeczka rewelacyjna, każdą stronę można oglądać przez godzinę, snuć wiele opowieści, a kiedy kolejnego dnia znów ją otwieramy, znajdujemy szczegóły, których wcześniej nie "obgadaliśmy". Jest to nasza kolejna przygoda z wyszukiwankami, póki co najlepsza.

Maria Tarczyńska | 2015-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2015

Książka w dużym formacie, grube tekturowe strony. Piękne ilustracje, z mnóstwem szczegółów, które można oglądać godzinami i rozmawiać o nich z dzieckiem na miliony sposobów. Książka W mieście moim zdaniem jest jedną z najlepszych z tej serii.