Ikony ewolucji. Nauka czy mit ?

Tłumaczenie: Bożena Olechnowicz
Wydawnictwo: W Wyłomie
Icons of evolution: science or myth?: why much of what we teach about evolution is wrong
Pawlo

Jonathan Wells w sposób systematyczny bada 10 klasycznych „przykładów” ewolucji Darwina (prebiotyczna zupa, ćmy krępaka nabrzozka, struktury homologiczne, archeopteryks, rysunki zarodków Haeckla, eksperyment Millera-Ureya i inne) i rozprawia się z nimi. Opierając się na publikacjach wiodących naukowców autor przekonująco wykazuje, że „dowody” potwierdzające ewolucję Darwina oparte są na błędnym rozumowaniu, zmyśleniach lub zawierają błędy rzeczowe.

Wells wykazuje, że szablonowe argumenty znajdujące się w większości podręczników szkolnych na potwierdzenie teorii ewolucji są w rzeczywistości nie tylko w sposób oczywisty fałszywe, ale, co gorsza, ciągle przytacza się je jako „dowody”, mimo iż wiadomo, że są fałszywe. Książka w szokujący sposób obnaża niezwykle słabe podstawy naukowe teorii ewolucji i wzbudza pytanie: „Skoro te wszystkie ikony ewolucji są nieprawdziwe, to gdzie są prawdziwe naukowe argumenty przemawiające za ewolucją?”

źródło opisu: http://www.wwylomie.com/ikony-ewolucji-nauka-czy-mit-427.html

źródło okładki: http://www.wwylomie.com/product/image/855/ikony_ewolucji_big.jpg

WolnaKonserwa | 2017-05-18
Thezgon | 2016-12-20