Dziewczynka i drzewo kawek

Tłumaczenie: Iwona Kiuru
Wydawnictwo: Tatarak
Tyttö ja naakkapuu
Róża_Bzowa

Po śmierci taty nic nie jest takie, jak wcześniej. Tak dobrze znana codzienność nagle staje się obca, a w rodzinie pojawia się pusta przestrzeń, której nie sposób zapełnić... Ta książka to historia żałoby opowiedziana przez dziecko; opowieść o smutku i tęsknocie, i o akceptacji. Ale przede wszystkim to książka o miłości, która pozwala żyć dalej i przywraca nadzieję. Ogromnym walorem książki są ilustracje, ich spokojny rytm towarzyszy opowieści, odsłaniając kolejne jej znaczenia.

Książka została nagrodzona nagrodą literacką "Finlandia Junior".

Ilustracje Kristiina Louhi.

źródło opisu: http://tatarak.com/index.php?id=dziewczynka&info=dziewczynka_okladka

źródło okładki: http://tatarak.com/index.php?id=dziewczynka&info=dziewczynka_okladka

| 2013-05-12
Na półkach: Dziecięca półeczka

Ciepła książka o tęsknocie i wspomnieniach, które na zawsze pozostaną w nas. I o nowym początku. Opis wydaje mi się bardzo ponury.. dobrze, że go wcześniej nie czytałam bo mogłabym jej nie kupić.. Podoba mi się też wtrącenie o starszej sąsiadce. Taki sygnał, że wszystko jest w porządku to fajna sprawa, można z maluchem podjąć temat pomagania ludziom starszym.

beatrix88 | 2017-06-10
Abdita | 2017-04-08