Lapidarium IV

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ryszard Kapuściński". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
Michał Broda

Wznowienie tomu notatek z końca lat 90., wydanego po raz pierwszy w 2000 roku. „Wiek XX rozpina los ludzki nad zawrotną przepaścią, której wysokie brzegi są szczytami osiągnięć i wzniosłości, ale której głębokim dnem płynie rzeka hańby i krwi. Jest to wiek cezury między światem społeczeństw tradycyjnych, trwających stuleciami w niezmienionej formie, a ruchliwą społecznością współczesną,...

Wznowienie tomu notatek z końca lat 90., wydanego po raz pierwszy w 2000 roku.

„Wiek XX rozpina los ludzki nad zawrotną przepaścią, której wysokie brzegi są szczytami osiągnięć i wzniosłości, ale której głębokim dnem płynie rzeka hańby i krwi. Jest to wiek cezury między światem społeczeństw tradycyjnych, trwających stuleciami w niezmienionej formie, a ruchliwą społecznością współczesną, masową i z wolna już planetarną, odcięta od swoich korzeni, żyjącą w gorączce pośpiesznej i nieustannej przemiany.

źródło opisu: Spółdzielnia Wydawnicza „Czytelnik”, 2007

źródło okładki: www.czytelnik.pl

ciarach | 2015-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2015

Fragment z Lapidarium IV : "Często czyta się to pełne aprobaty, a nawet entuzjazmu zdanie, że kiążkę czyta się jednym tchem. Ale przecież to wcale nie jest pochwała! "
Lapidarium czytałem wolno i z uwagą, przerywając, odpoczywając, trawiąc.
Mądry człowiek z tego Kapuścińskiego:)

prawyakapit | 2016-06-17
Przeczytana: czerwiec 2016

Lapidaria są jak nasze życie, poskładane z fragmentów, z których niektóre pomijamy bez większej refleksji, a niektóre to chwile niezapomniane, to brylanty, które stanowią o sensie całości

kamilos6667 | 2017-12-04
bjornJ | 2017-11-29