Wędrówki z Gandalfem. Sprzedaż

978-83-7746-165-5
sprzedaż
biznes, finanse
Krystian

Wędrówki z Gandalfem. Sprzedaż to inspirująca i motywująca historia handlowca napisana przez znanego amerykańskiego szkoleniowca Briana Tracy oraz polskiego dziennikarza, coacha i trenera Roberta Kozaka. Ta książka z gatunku business fiction (którego wybitnymi reprezentantami są takie bestsellery jak Kto zabrał mój ser? Oraz Jednominutowy Menedżer) przeznaczona jest dla osób zarządzających sprzedażą, coachów, sprzedawców i osób zainteresowanych rozwojem osobistym.

Niniejsza książka jest pierwszą z serii opowieści biznesowych poświęconych różnym aspektom biznesu. Bohaterem historii jest Tom Spencer, który zostaje zatrudniony w dziale sprzedaży firmy FSNS. W pierwszych dniach pracy spotyka w firmie mentora Sama Portlanda, dzięki któremu rozwija się w roli sprzedawcy. Sam rozmawia z Tomem o jego wyzwaniach i udziela mu wskazówek dotyczących różnych aspektów sprzedaży, radzenia sobie z kryzysami i osobistym rozwojem.
Przeżywając z bohaterem jego porażki i sukcesy, wzloty i upadki, niejednokrotnie odnajdziesz w tych sytuacjach siebie. Pozwoli ci to dużo efektywniej zastosować w praktyce zawarte tutaj porady dotyczące sposobów osiągania wyjątkowych rezultatów w sprzedaży.
Aby szybko przypomnieć sobie najważniejsze wskazówki, wystarczy zajrzeć do zamieszczonego na końcu książki „Skryptu dla sprzedawców”. Książkę uzupełnia test osobowości, dzięki któremu będziesz mógł poznać swoje własne preferencje i temperament.

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl/b746-wedrowki-z-Gandalfem-sprzedaz.htm

potulna | 2017-08-04

Ciekawie napisana książka. Idealna dla osoby która rozpoczyna swoja przygodę ze sprzedażą. Natomiast dla osoby pracującej w sprzedaży wiele lat przypomina o sprawach gruntownych

ArtP | 2017-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2017

Książka z elementarnymi zasadami sprzedaży, schematyczna, bez klimatu. Dla niedoświadczonych sprzedawców.
Ci dobrzy i doświadczeni co dzień piszą taką książkę w pracy.
Jest kilka kwestii które warto sobie przypomnieć ale dla mnie raczej nadaje się dla sprzedawców Amwaya,,,,dla tych co to są podatni na schematyczne pranie mózgu.
Gdyby książka była osadzona w formie opowieści i były by tam zawarte przykłady z życia jakiegoś sympatycznego bohatera byłaby całkiem inna a tak jest sucha i bez klimatu.

pkicman | 2015-07-23
Przeczytana: 22 lipca 2015

Nie mam na co dzien do czynienia ze sprzedaza. A przynajmniej tak mi sie wydawalo do momentu kiedy przeczytalem ta ksiazke. Wedrowki z Gandalfem po swiecie sprzedazy to proste i lekkie wprowadznie w temat, ktory dotyka na co dzien kazdego. Swiadomosc tego, ze sprzedaz jest wszedzie na okolo pomaga byc lepszym pracownikiem i sprzedawca, jak i bardziej swiadomym klientem.

musialka002 | 2013-05-14
Przeczytana: 14 maja 2013

Motywująca, inspirująca, ale bez żadnych pitu pitu.

yooysi | 2013-03-26
Przeczytana: 26 marca 2013

Bardzo ciekawa pozycja. Książkę czyta się przyjemnie i szybko.

Jeżeli chodzi o zawartość, to osoby które stawiają pierwsze kroki w handlu z pewnością znajdą sporo ciekawych informacji. Natomiast dla ludzi z doświadczeniem, będzie ona fajną motywacją do dalszych działań.

Roger91R | 2012-11-15

Fantastyczna książka dla ludzi zaczynających swoja przygodę z handlem. Przyjemna i łatwa w czytaniu, godne poświęcenia czasu wskazówki wplątane w ciekawą fabułę. Cenię sobie tą pozycję w swojej biblioteczce :)

Krystian | 2012-04-18
Przeczytana: 01 maja 2012

Książkę polecam nie tylko osobom nastawionym na tematykę sprzedaży. Właściwie treść książki dotyczy naszego własnego rozwoju, motywacji, nastawienia do pracy, a nawet życia.
Polecam szczególnie lekcję 9 o osobistej motywacji. Użyteczna dla praktyków.