Droga wojownika

Tłumaczenie: Agnieszka Kochan
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Saga Pierwszego Króla". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda
The Higwayman
fantasy, cykl
Nissaya

R.A.Salvatore (ur. 1959) – amerykański pisarz SF, a właściwie fantasy uważany jest za jednego z najciekawszych pisarzy tego gatunku. Jest także twórcą odrębnego powieściowego świata Forgotten Realms. Prezentujemy pierwszą część jego najnowszej sag - „Sagi pierwszego króla” pt. „Droga wojownika” Kraina Honce pogrąża się w chaosie. Władcy tworzących ją dziedzictw walczą między sobą, a w tej walce uczestniczą także przywódcy dwóch rywalizujących nie tylko o rząd dusz religii. Nie jednoczy ich nawet wspólny wróg: krwiożercze karły, najeżdżające coraz śmielej drogi i bezdroża Honce. Najbardziej na tym cierpią zwykli, ubodzy mieszkańcy krainy, których los jest jedynie kartą przetargową w rękach dziedziców i duchownych. Tylko jeden człowiek próbuje zaprowadzić w tym świecie porządek oparty na sprawiedliwości. Zamaskowany Wojownik występujący w obronie pokrzywdzonych i okazujący nadludzkie umiejętności w walce mieczem wkrótce staje się sławny w całym Honce. Na szczęście dla niego niewielu zna tajemnice jego pochodzenia. Ale jak długo będzie w stanie utrzymać w sekrecie to, kim jest naprawdę? "Droga Wojownika" to opowieść o odwadze, miłości i sile, jaka płynie z przezwyciężania własnych słabości. Barwna, pełna przygód i zwrotów akcji historia, wnikliwie opisani bohaterowie oraz z rozmachem nakreślone tło polityczne to największe zalety pierwszej części czterotomowej "Sagi pierwszego króla".

źródło opisu: Wydawnictwo vis-a-vis/Etiuda, 2011

źródło okładki: http://www.etiuda.net/index.php?p=galleryGallerySh...»

Kornel Tymcio | 2019-02-22
Przeczytana: 06 lutego 2019

Uwielbiam Salvatore'a od tego trzeba zacząć.
Zanim sięgnąłem po Drogę Wojownika przeczytałem wiele jego powieści i widziałem, że ta jest jedną ze słabiej ocenionych.
Po przejściu pierwszego aktu byłem zdziwiony.
Po przeczytaniu drugiego nie mogłem uwierzyć.
Jak ktoś mógł ocenić ją tak słabo?
Kreacja bohaterów i ich problemy są napisane świetnie. Aż zaciskałem zęby, kiedy kolejne nieszczęście działo się 'Bocianowi'.
Dałem się wciągnąć w historię, pokochałem ją.

A później przeczytałem trzeci akt...
Dialogi - porażka. Główny bohater - załamka. Fabuła - nic ciekawego.
Wygląda jakby ktoś inny to napisał i wszystkie stronice, które do tej pory przeczytaliśmy pozostają bez znaczenia. Jedyne co siedzi w głowie to myśl, że ktoś mógłby tak mówić i zachowywać się jak 'wojownik'.
Nie kupiłem tego, poczułem się wykorzystany i z pewnością nie sięgnę do kolejnej części cyklu.
4 gwiazdki tylko ze względu na pierwsze akty.

michnar3 | 2012-12-14
Przeczytana: 02 grudnia 2012

Książka jest fajna, ale wydana przez bardzo mało znane wydawnictwo. Okazuje się, że to wydawnictwo wydało 1 część, a pozostałych nie. Więc jako, że historia mnie zainteresowała mam nadzieję, że jednak kiedyś 2 część zostanie wydana.