W krzyżowym ogniu

Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk
Cykl: Alex Cross (tom 17)
Wydawnictwo: Albatros
Cross fire
sensacja
Gośka

Alex Cross i Bree Stone są nieomalże w drodze do ołtarza, gdy dochodzi do morderstwa. Ofiarami zabójcy padają dwaj skorumpowani mieszkańcy Waszyngtonu – sprzedajny kongresman oraz stosujący pokrętne machlojki lobbysta. Wkrótce giną kolejni zdeprawowani politycy. W mediach wrze – opinia publiczna chce wiedzieć, czy zabójca jest samotnym bohaterem, który postawił sobie za cel oczyszczenie kręgów władzy, czy członkiem samozwańczej straży obywatelskiej.

Po kolejnej fali zabójstw do sprawy zostaje oddelegowany agent FBI, Max Siegel, człowiek, który kompletnie nie umie dogadać się z Crossem i wszczyna wojnę o zakres kompetencji własnych i detektywa. Niebawem staje się jasne, że zabójca jest zawodowcem zbrojnym w wiedzę o wszystkich zwyczajach swoich ofiar i że musi współpracować z kimś z wewnątrz elit. Niestety, obecność Siegla jest dla Alexa bardziej przeszkodą niż pomocą. Cross musi użerać się z nadgorliwym agentem, tropić snajpera i planować ślub. Jakby tego było mało, na horyzoncie pojawia się również Kayle Craig, śmiertelny wróg detektywa, który wybrał sobie znakomity czas na zemstę.

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1152,16...»

Aneta Wiola | 2016-09-06

Pierwszy raz zetknęłam się z książkami Jamesa Pattersona w 2012 roku. Przeczytałam jego wiele dzieł i między innymi należało do nich W KRZYŻOWYM OGNIU. Teraz postanowiłam drugi raz wrócić i sobie wszystko przypomnieć.

Przede wszystkim bardzo POLECAM tą książkę i jest wiele plusów dlaczego.
1. Rozdziały są krótkie przez co fajnie i szybko się czyta.
2. James Patterson nieprzerwanie trzyma czytelnika w napięciu z cisnącym się na ustach pytaniach "i co dalej?"
3. Autor ma niesłychaną wyobraźnie, czytając W KRZYŻOWYM OGNIU miałam wrażenie jakbym miała telewizor w głowie i oglądała te wszystkie opisywane sceny
4. James Patterson nie skupiał uwagę (aż do przesady) na życiu prywatnym głównego bohatera- Alex'a Crossa.
5. Były trzy wątki kryminalne i wszystkie bardzo ciekawe
a) Kyle Craig planuje zemstę na Crossie (według mnie najciekawszy wątek i strasznie pomysłowy)
b) Sprawa snajperów i zabijanie "lisów w kurniku"
c) sprawa Samsona i morderstw z zagadkowymi liczbami (Alex Cross pracuje...

wiejskifilozof | 2016-01-23

Tak,to było to.To było to co chciałem przeczytać.Tak super akcja i dobra sensacja.
Znowu Cross sprostał zadaniu.
Ocalił bliskich i...
Stop.Pomału,książka opowiada o przygotowaniach Alexa i jego dziewczyny.
Do ślubu,ale giną ludzie.
Cóż,że to nie wzory to naśladowania.
Ale ludzie i trzeba znaleźć ich mordercę.
W książkę,pojawia się pewnie pan.
My wiemy,kto to jest a Cross nie wiem.
Więc ciekawe,czy się domyśli.Można się zastanawiać.
Na pewno jest to dobry thriller.
I dużo się tam dzieje.

Ania | 2013-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2013

No cóż według mnie to kolejny dobry kryminał w którym w głównej roli jest słynny Alex Cross.
Książka od samego początku nabiera tempa dlatego czytając ją jesteś ciekawy co wydaży się dalej.Nie musimy się zastanawiać kto stoi za morderstwami,których jest coraz więcej bo autor od samego początku nam go przedstawia opisując jego poczynania jak za sprawą operacji plastycznej twarzy zmienia się w agenta specjalnego Maxa Siegela a prawdziwego agenta zabija.Interesujące jest jednak to jak Alexowi uda się go schwytać.A w całej tej sprawie możemy też przeczytać o ślubnych Alexa i jego partnerki Bree.

Ilość stron: 382
To druga książka tego autora jaką przeczytałam. Pierwsza to „Terror na Manhattanie” po której lekturze już wiedziałam, że będę fanką tego pisarza. Jeszcze mam w stosiku do przeczytania następujące:
„Proces Alexa Crossa”
„Detektywi z Private: Igrzyska”
„W krzyżowym ogniu” zaciekawia już opisem na okładce, a także od pierwszych rozdziałów. Zawarty jest wątek snajpera, który strzela do określonych osób z bardzo dużych odległości. W każdym rozdziale dzieje się mnóstwo interesujących i zaskakujących sytuacji. Powieści Jamesa Pattersona można porównać do genialnych kryminałów Agathy Christie. Na każdej kartce coś się dzieje. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:
„Trzeba być sprytnym, bo w przeciwnym razie niczego się nie zwojuje” (str 46)
„A życie biegło dalej obojętne na to, czy jesteśmy przygotowani.” (str 82)
Mamy drani pod nosem, żyją obok nas. Jakby świat przestał być czarny i biały, jakby stał się szary, jeśli tylko lekko zmrużyć powieki.” (str 339)
„To zdumiewające,...

SickSense | 2016-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2016

Niestety każda nowa część z cyklu o Alexie Crossie przynosi mi tylko coraz większe rozczarowanie. Książka mało interesująca mimo nieustannie przeplatającego się życia osobistego głównego bohatera z tym zawodowym. Nie pomógł kolejny raz wprowadzony do powieści Kyle Craig. Nie wiem czy to ja czy autor wykazuje znudzenie tematem. Pomimo całej mojej sympatii do Alexa uważam, że chyba jednak cykl powinien zmierzać ku końcowi, a James Patterson mógłby pomyśleć o jakiejś nowej serii z nowymi bohaterami.

beatkatka | 2017-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

Bardzo lubię książki Pattersona. Są krótkie i konkretne, rozdziały są zwięzłe i na temat a akcja toczy sie szybko. Bardzo lubię detektywa (agenta) Alexa Crossa... w tej książce jednak coś poszło nie tak. Nie czytam po kolei i albo za dużo przeskoczylam bo przewijają sie postacie w życiu Crossa, których albo nie pamiętam, albo autor nie przedstawia za bardzo. Ciągle jeden i ten sam "Pan zły", który prześladuje Alexa i na koniec mam wrażenie, że Książka bardziej o rodzinie policjanta, niż samej jego błyskotliwej pracy... Pattersonowi nie mówię nie, ale jednak cofne się do starszych książek, które każdemu fanowi sensacji i kryminalu polecam 😊

Monia23 | 2015-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Żałuję, że rozpoczęłam czytanie cyklu od ostatniego tomu, czy któregoś z kolejnych, końcóka książki przesądziła o jednej dodatkowej gwiazdce i tym, że najprawdopodobniej sięgnę po pierwszy tom !

kinderchocolate | 2016-01-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 29 stycznia 2016

Ot tania sensacja jakich wiele. Nie chcę mi się wierzyć, że główny bohater był aż tak głupi i dopiero na samym końcu domyśla się kim jest jego prześladowca.

zabulak | 2014-12-14
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 14 grudnia 2014

Jak zwykle się nie zawiodlam powiem krotko rewelacja ! Czekam na kolejne przygody Crossa.

sybla | 2015-11-11
Przeczytana: 06 listopada 2015

Zaczęłam od końca :) Niezła książka, choć czytało mi się ją dość długo, chyba ze względu na spora ilość szczegółów i sposób pisania niekoniecznie w moim guście. Niemniej jednak sięgnę po inne z serii, ciekawa jestem poprzednich części.