Północna Mezopotamia w czasach Sumerów

Wydawnictwo: Agade
978-83-87111-35-9
historia
Magda

Po raz pierwszy podsumowano rezultaty intensywnych wykopalisk, jakie od lat osiemdziesiątych XX w. archeolodzy z wielu krajów prowadzą w północnej Mezopotamii. Okazuje się, że w III tysiącleciu p.n.e. zamieszkane przez Sumerów południe dzisiejszego Iraku nie było jedynym w Mezopotamii ośrodkiem cywilizacji. Przedstawiona synteza rzuca nowe światło na dzieje północnego stepu i przyczynia się do zasadniczej zmiany poglądów na ten temat.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!