rozwiń zwiń

Walka o normalność

Okładka książki Walka o normalność
Gerard van den Aardweg Wydawnictwo: Fronda poradniki
194 str. 3 godz. 14 min.
Kategoria:
poradniki
Wydawnictwo:
Fronda
Data wydania:
2007-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2007-01-01
Liczba stron:
194
Czas czytania
3 godz. 14 min.
Język:
polski
ISBN:
9788360335475
Średnia ocen

                3,7 3,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
3,7 / 10
18 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1
1

Na półkach:

Nareszcie głos nieideologiczny :)
Rzetelny głos, oparty na wieloletnich badaniach. Właściwie i z głębią odnoszący się do zaburzeń seksualnych wynikających często z patologicznego wzorca relacji rodzinnych. Naukowiec, który pośród wielu, jasno odróżnia fakty naukowe od nieuprawnionych teorii, na których bazuje mitologizacja nauki w kwestii homoseksualizmu. Oczywiście nie jest prawdą, iż nauka twierdzi "homoseksualizm nie jest chorobą". Po pierwsze empiryczne spekulacje odnoszą się do określenia podstaw do kwalifikacji klinicznej homoseksualizmu. Tu zdania są BARDZO podzielone. Po drugie namysł nad homoseksualizmem, z punktu widzenia refleksji przekraczającej empiryczną metodologię jasno kwestionuje "normalność" i "nieszkodliwość" homoseksualizmu. Poza tym wyleczonych homoseksualistów na pęczki liczyć. Jednak ich świadectwa są blokowane przez różne środowiska oraz ignorowane przez zideologizowane ośrodki tzw. naukowe. No i rzecz jasna depresja homoseksualistów reflektujących własne doświadczenia często wynika z uzasadnionego przeczucia, że genitalia nie są używane zgodnie z przeznaczeniem. Oczywiście ideologizacja problemu sięga tak daleko, że twierdzenia przeczące zdrowemu rozsądkowi sięgają miana powszechnie panujących, czy oficjalnego sądu. Krytyka tej pozycji może wynikać jedynie z ideologicznego punktu widzenia oraz z kompletnego nieładu metodologicznego w nauce tzn. nierozumienia co mówi nauka oraz czego nie mówi, także, co jest faktem i co nie jest. Oczywiście etiologia homoseksualizmu jest ciągle wysoce niepoznana. Stanowiska inne, to po prostu kłamstwo. Nadto nie ma podstaw naukowych by mówić o "orientacji", nie zaś o skłonności. Tak więc teoretyczne stanowiska naukowe określające homoseksualizm jako zdrowy i niepatologiczny są niekompetentne. To tyle, nie rozwijając refleksji pozaempirycznej. Jednako, właściwie dopiero na tejże płaszczyźnie zaczyna się omawianie problemu serio. Książkę polecam tym, którzy mają otwartą głowę i nie poddają się ideologizacji. Oraz tym, którzy nie muszą być poprawni politycznie w czasach, gdy to co normalne nazywa się nienormalne i na odwrót. Pozycja dość jasno ujmuje problem. Polecam gorąco.

Nareszcie głos nieideologiczny :)
Rzetelny głos, oparty na wieloletnich badaniach. Właściwie i z głębią odnoszący się do zaburzeń seksualnych wynikających często z patologicznego wzorca relacji rodzinnych. Naukowiec, który pośród wielu, jasno odróżnia fakty naukowe od nieuprawnionych teorii, na których bazuje mitologizacja nauki w kwestii homoseksualizmu. Oczywiście nie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    22
  • Chcę przeczytać
    7
  • Posiadam
    3
  • LGBT
    2
  • Psychologia
    1
  • Posiadam2
    1
  • Teraz czytam
    1
  • Wartościowe
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Walka o normalność


Podobne książki

Przeczytaj także