Gry świata według Lecha i Wojciecha Pijanowskich

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wydanie I - 1 dodruk". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Gry świata według Lecha i Wojciecha Pijanowskich
978-83-01-14914-7
Dwight

Gry towarzyszą ludziom od najdawniejszych lat. Gdy przyjrzeć im się bliżej, można w krainie gier łatwo znaleźć ślady wielkiej historii, rozwoju kultury, psychologii, nauk ścisłych.
Gry świata... to najobszerniejszy zbiór gier z różnych epok i regionów świata, wybranych przez znawców i miłośników gier, ojca i syna, Lecha i Wojciecha Pijanowskich.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/6266/gry-swiata-w...(?)

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/public/pic/hcovers/240/41...»

| 2013-04-06
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo dobra i wszechstronna encyklopedia. Nie jest to książka d której się siada i czyta, ale w wolnej chwili, kiedy akurat jest czas na rozrywkę zawsze się sprawdza. Chodź do niektórych gier trzeba się wcześniej przygotować (potrzebne specjalna plansza lub piony).

Zachęcam zwłaszcza zajrzeć do rozdziału o "go" - świetna gra - moja aktualna pasja. Zachęcam gorąco do zapoznania się z nią, bo naprawdę warto :).

agaska | 2017-08-19
Na półkach: Chcę przeczytać, Nigdzie