Nie jest źle być słabym uczniem. Jak sobie radzić ze szkolnymi problemami dzieci

Tłumaczenie: Barbara Niedźwiecka
Wydawnictwo: Czarna Owca
Warum es nicht so schlimm ist, in der schule schlecht zu sein
problemy z nauką, dzieci, poradnik
mantra

Optymistycznie o tym, że dzieci, które mają problemy z nauką, mogą w życiu wiele osiągnąć! Bezradni rodzice, zniechęcone dzieci, ciągłe kłótnie w domu. Gdy dziecko nie radzi sobie w szkole – cierpi cała rodzina. A przecież dziecko jest czymś więcej niż tylko uczniem! Heidemarie Brosche przełamuje negatywne podejście do słabych ocen. Pokazuje, jak nabrać dystansu do trudności szkolnych....

Bezradni rodzice, zniechęcone dzieci, ciągłe kłótnie w domu. Gdy dziecko nie radzi sobie w szkole – cierpi cała rodzina. A przecież dziecko jest czymś więcej niż tylko uczniem! Heidemarie Brosche przełamuje negatywne podejście do słabych ocen. Pokazuje, jak nabrać dystansu do trudności szkolnych. Książka, która podtrzymuje na duchu i przywraca spokój w rodzinie. Przekonuje, że dzieci, które mają problemy z nauką, mogą w życiu wiele osiągnąć!
Książka pozwala nabrać dystansu do niepowodzeń szkolnych dzieci. Autorka udziela praktycznych rad, jak przestać demonizować słabe oceny oraz uwierzyć w dziecko.

Poradnik dla rodziców mających dzieci w wieku szkolnym, przydatny także dla uczniów i nauczycieli.

„Autorka jasnym i wyraźnym głosem nazywa frustracje tysięcy rodziców. Przypomina, że szkoła jest przede wszystkim miejscem, w którym ludzie ze sobą współpracują. Jest to wartościowa książka z ważnym przesłaniem. Oby zainspirowała jak najwięcej szkół i nauczycieli”.
Jesper Juul, terapeuta rodzinny i autor bestsellerów

źródło opisu: www.czarnaowca.pl

źródło okładki: www.czarnaowca.pl