Koniec najdłuższego rejsu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
Elika77

"Koniec najdłuższego rejsu" jest powieścią psychologiczno-morską, do której materiału dostarczyła autorowi w dużym stopniu własna podróż na statku do wybrzeży Afryki Wschodniej. Powieść przedstawia obraz życia marynarzy skazanych na wielomiesięczną rozłąkę z krajem i rodzinami — z sylwetką głównego bohatera traktowaną raz pierwszoplanowo, raz odsuwaną dalej. Trudne problemy wewnętrzne tego...

Trudne problemy wewnętrzne tego bohatera — młodego oficera marynarki, postawionego wobec problemu "winien — nie winien" — ukazane są ponadto w warstwie retrospektywnej, dotyczącej już tylko jego własnej przeszłości.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie