Inne opowiadania

83-08-01378-3

źródło okładki: zdjęcie autorskie

| 2012-05-08
Przeczytana: 07 maja 2012

Z twórczością Jana Rybowicza miałem do tej pory styczność jedynie za sprawą wierszy śpiewanych przez Krzysztofa Myszkowskiego na koncertach Starego Dobrego Małżeństwa. Gdy pierwszy raz usłyszałem na żywo premierowe pieśni do tekstów Janka zdałem sobie bolesną sprawę, że ów nieznany mi dotąd poeta niezwykle trafnie opisuje to, co trapi człowieka samotnego, szukającego ostoi (sensu) w swym życiu. Człowieka, którym bez wstydu jestem.

W opowiadaniach Rybowicza znalazłem odpowiedzi na pytania, które gdzieś tam podświadomie we mnie są, ale nie potrafiłem ich nazwać wyrazić na głos. Teksty z niektórych opowiadań mogę z łatwością dokleić do swego życiorysu. Teksty te nazywają pewne rzeczy po imieniu, otwierają oczy, uczą. I chwała im za to.

ZakochanaWeMgle | 2016-03-31
Przeczytana: 30 marca 2016