Kompendium terminologii filmowej

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Sadyba
83-919108-3-0
film, kino, kinematografia
Aletheia

Książka opracowana przez praktyków - operatora filmowego i reżysera, przy współpracy specjalistów innych zawodów filmowych. (...) Definiują oni wiele terminów dziś już historycznych, podając daty z nimi związane, bo wyjaśniają one kontekst obecnie stosowanych urządzeń i technologii. W Kompendium umieszczono też wiele określeń żargonowych, bo bez nich trudno się porozumieć na planie filmowym. Autorzy podają ponadto angielskie odpowiedniki używanych w Polsce terminów.

Zawiera wstęp autorstwa Krzysztofa Zanussiego. Hasła ilustrowane rysunkami.

źródło opisu: okładka i opis własny

źródło okładki: zdjęcie autorskie

vikuuu | 2016-06-17