Czerwony śmiech

jossie

Justyna | 2015-11-12
Na półkach: Ebook
Przeczytana: 12 listopada 2015

Wstrząsające dzieło, niezwykle realistyczne, smutne i wzruszające. Traktujące o wojnie, jej beznadziejności, okrucieństwie i o tym, jak bardzo uszkadza i zatruwa ona ludzkie rozumy i dusze. Opowiadania przesycone są krwawymi obrazami i opisami, cierpieniem ludzi walczących na wojnie, ich postępującym szaleństwem i poczuciem beznadziei. Wracający z wojny ludzie już nigdy nie będą tacy jak kiedyś. Mimo poczucia bezpieczeństwa i domowego ciepła, ich wspomnienia przepełnione są okrutnymi przeżyciami, które na zawsze odcisnęły w ich pamięci swoje piętno. A wtedy wszystko przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie: życie, rodzina, przyjaciele. Zostaje jedynie szaleństwo...i śmierć, czyli Czerwony śmiech.

Igor | 2017-03-21

Zapiski szaleńca. Niesamowicie realistyczny (a jednocześnie "wyolbrzymiony") obraz wojny, strachu, cierpienia i.. Czerwonego śmiechu. Przerażające, a zarazem niesamowite dzieło.

Agnieszka | 2017-03-30
Marta | 2017-03-21