Upierzony wąż

Tłumaczenie: Jan Stanisław Zaus
Książka jest przypisana do serii/cyklu "sensacja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Damidos
The Featered Serpent
978-83-7855-005-1
Elika77

Upierzony Wąż grasuje na ulicach Londynu. Napada na urodziwe damy obwieszone kosztowną biżuterią. Piotr Dewin, londyński dziennikarz specjalizujący się w tropieniu afer kryminalnych, wpada na trop morderczej szajki. Ta powieść Edgara Wallace'a - niekoronowanego króla angielskiej powieści komercyjnej - jest klasycznym kryminałem w stylu retro. Dynamiczny rozwój akcji, żywe dialogi, umiejętność...

Dynamiczny rozwój akcji, żywe dialogi, umiejętność utrzymania czytelnika w napięciu oraz oddany z wielką precyzją klimat Londynu lat dwudziestych ubiegłego stulecia to niewątpliwe zalety tej książki.

źródło opisu: Wydawnictwo Damidos

źródło okładki: Wydawnictwo Damidos

Sabinka | 2012-08-06
Przeczytana: 27 lipca 2012

Niestety muszę się przyznać do swojej totalnej niewiedzy. Nigdy o Edgarze Wallace nie słyszałam. Nie czytałam żadnej książki jego autorstwa. "Upierzony wąż" to pierwszy kryminał, z którym miałam okazję się zapoznać. Nie żałuję, bo z całą pewnością nie był to stracony czas. Autor zdecydowanie nie należy do tych, którzy pozwalają przewidzieć zakończenie książki. Potrafi dawkować napięcie tak jak trzeba, by czytelnik czuł się usatysfakcjonowany...

"Upierzony wąż" to powieść wydana w nowej serii klasyka kryminału przez Wydawnictwo Damidos sensacja. Serię uważam za bardzo udaną.

Londyn.
Właścicielka teatru, nieuczciwy finansista i ekscentryczny milioner otrzymują interesujące ostrzeżenia w formie wizytówek, na których widnieje wizerunek upierzonego węża. Według Azteków upierzony wąż oznaczał Boga - Stwórcę. Stanowił też u Azteków pewien rodzaj nemezis. W Londynie w latach dwudziestych ubiegłego stulecia oznacza tajne stowarzyszenie... Osoby, które otrzymały ostrzeżenia najpierw myślą,...

Liza | 2013-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2013

Dość ciekawy kryminał w stylu retro. Żywe dialogi i odkrywanie tajemnicy przez dziennikarza to niewątpliwe plusy. Mały minus- niemal na każdej stronie występują słowa "upierzony wąż", przy czytaniu miałam wrażenie, że skacze on z kartki na kartkę. Trochę co za dużo, to nie zdrowo. A kim jest ten tytułowy wąż? To "najdoskonalsza zbrodnia dokonana przez perfekcjonistę".

diunam | 2012-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2012

Upierzony wąż według wierzeń Azteków był symbolem tworzenia, dobroczynności i miłości bliźniego. Dlaczego więc setki lat później w Londynie zaczął budzić taką grozę?

Znany finansista prowadzący nie do końca uczciwe interesy oraz właścicielka teatru i aktorka, otrzymują wizytówki z wizerunkiem Upierzonego Węża i tajemniczym ostrzeżeniem. Początkowo traktują to jaki niewinny żart. Szybko jednak okazuje się, że sytuacja jest poważniejsza niż przypuszczali. Gdy dochodzi do pierwszego morderstwa, dla nich i dla ich przyjaciółki Pauli wszystko jest już jasne. Czują na karku oddech Upierzonego Węża i z sobie tylko znanych powodów ogarnia ich panika. Śledztwo prowadzi londyńska policja. Niezależnie od nich sprawą zainteresował się znany reporter „Post – Couriera” Piotr Dewin, który wspólnie ze swoją nową znajomą odkrywa poszczególne elementy układanki. Sprawa Upierzonego Węża budzi grozę w Londynie, choć zdaje się, że niepotrzebnie bowiem tajemniczy morderca wybiera swoje ofiary bardzo...

Urszula | 2014-12-26
Przeczytana: 24 grudnia 2014

Książka w sam raz na dłuższą drogę, aby się nie nudzić.

ade16 | 2017-10-21
Przeczytana: 2017 rok

Czyta się szybko i łatwo ale książka jest beznadziejna. Fabuła - dosyć przewidywalna, słabe dialogi, drobne sprzeczności i niekonsekwencje, pomysły, które już były, sztampowość. Mi pomogła jednak w miły sposób przetrwać trzy godziny jazdy pociągiem.

Kasia | 2014-04-13

Izabela | 2018-06-08