Upierzony wąż

Seria: Klasyka Kryminału [Damidos]
Wydawnictwo: Damidos
The Feathered Serpent
Elika77

Upierzony Wąż grasuje na ulicach Londynu. Napada na urodziwe damy obwieszone kosztowną biżuterią. Piotr Dewin, londyński dziennikarz specjalizujący się w tropieniu afer kryminalnych, wpada na trop morderczej szajki. Ta powieść Edgara Wallace'a - niekoronowanego króla angielskiej powieści komercyjnej - jest klasycznym kryminałem w stylu retro. Dynamiczny rozwój akcji, żywe dialogi, umiejętność...

Dynamiczny rozwój akcji, żywe dialogi, umiejętność utrzymania czytelnika w napięciu oraz oddany z wielką precyzją klimat Londynu lat dwudziestych ubiegłego stulecia to niewątpliwe zalety tej książki.

źródło opisu: IV strona okładki

źródło okładki: Wydawnictwo Damidos

Elżbieta | 2019-04-28
Przeczytana: kwiecień 2019

Po prawdzie to dopóki nie sięgnęłam po „Upierzonego Węża” (wybór zupełnie przypadkowy i nieplanowany), to nie miałam pojęcia o dorobku pana Wallace’a. Tymczasem jak sprawdziłam, był on bardzo pracowitym i płodnym pisarzem.
Niestety, pierwsze jego dzieło, z jakim się zetknęłam nie zrobiło na mnie dobrego wrażenia. Historia może nawet i ciekawie wymyślona, ale realizacja jest tak chaotyczna, że książka choć niewielka objętościowo, to dłużyła mi się niemiłosiernie. Poszczególni bohaterowie pojawiają się na kartach powieści niczym, nie przymierzając wyskakujące znienacka króliki z kapelusza, dialogi, jakie toczą wydają się sztuczne i kompletnie nienaturalne, a ich działania niekiedy zwyczajnie pozbawione sensu.
Do tego każda jedna postać jest tak spłaszczona, że nie sposób kogokolwiek polubić z tego mało szacownego grona. Nawet dziennikarz ganiający po mieście w poszukiwaniu rozwiązania tajemnicy upierzonego węża nie wzbudza wielkiej sympatii. I sprawy nie poprawia nawet jego (jak się...

kj_ksiazki | 2018-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2018

Kolejna przyzwoita książka Edgara Wallace, choć nie nalezy do najlepszych tego autora. Akcja niestety dość przewidywalna, ale czyta się bardzo dobrze i szybko.

ade16 | 2017-10-21
Przeczytana: 2017 rok

Czyta się szybko i łatwo ale książka jest beznadziejna. Fabuła - dosyć przewidywalna, słabe dialogi, drobne sprzeczności i niekonsekwencje, pomysły, które już były, sztampowość. Mi pomogła jednak w miły sposób przetrwać trzy godziny jazdy pociągiem.

Urszula | 2014-12-26
Przeczytana: 24 grudnia 2014

Książka w sam raz na dłuższą drogę, aby się nie nudzić.

Kasia | 2014-04-13

Liza | 2013-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2013

Dość ciekawy kryminał w stylu retro. Żywe dialogi i odkrywanie tajemnicy przez dziennikarza to niewątpliwe plusy. Mały minus- niemal na każdej stronie występują słowa "upierzony wąż", przy czytaniu miałam wrażenie, że skacze on z kartki na kartkę. Trochę co za dużo, to nie zdrowo. A kim jest ten tytułowy wąż? To "najdoskonalsza zbrodnia dokonana przez perfekcjonistę".

książek: 1901
Sabinka | 2012-08-06
Przeczytana: 27 lipca 2012

Niestety muszę się przyznać do swojej totalnej niewiedzy. Nigdy o Edgarze Wallace nie słyszałam. Nie czytałam żadnej książki jego autorstwa. "Upierzony wąż" to pierwszy kryminał, z którym miałam okazję się zapoznać. Nie żałuję, bo z całą pewnością nie był to stracony czas. Autor zdecydowanie nie należy do tych, którzy pozwalają przewidzieć zakończenie książki. Potrafi dawkować napięcie tak jak trzeba, by czytelnik czuł się usatysfakcjonowany...

"Upierzony wąż" to powieść wydana w nowej serii klasyka kryminału przez Wydawnictwo Damidos sensacja. Serię uważam za bardzo udaną.

Londyn.
Właścicielka teatru, nieuczciwy finansista i ekscentryczny milioner otrzymują interesujące ostrzeżenia w formie wizytówek, na których widnieje wizerunek upierzonego węża. Według Azteków upierzony wąż oznaczał Boga - Stwórcę. Stanowił też u Azteków pewien rodzaj nemezis. W Londynie w latach dwudziestych ubiegłego stulecia oznacza tajne stowarzyszenie... Osoby, które otrzymały ostrzeżenia najpierw myślą,...

diunam | 2012-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2012

Upierzony wąż według wierzeń Azteków był symbolem tworzenia, dobroczynności i miłości bliźniego. Dlaczego więc setki lat później w Londynie zaczął budzić taką grozę?

Znany finansista prowadzący nie do końca uczciwe interesy oraz właścicielka teatru i aktorka, otrzymują wizytówki z wizerunkiem Upierzonego Węża i tajemniczym ostrzeżeniem. Początkowo traktują to jaki niewinny żart. Szybko jednak okazuje się, że sytuacja jest poważniejsza niż przypuszczali. Gdy dochodzi do pierwszego morderstwa, dla nich i dla ich przyjaciółki Pauli wszystko jest już jasne. Czują na karku oddech Upierzonego Węża i z sobie tylko znanych powodów ogarnia ich panika. Śledztwo prowadzi londyńska policja. Niezależnie od nich sprawą zainteresował się znany reporter „Post – Couriera” Piotr Dewin, który wspólnie ze swoją nową znajomą odkrywa poszczególne elementy układanki. Sprawa Upierzonego Węża budzi grozę w Londynie, choć zdaje się, że niepotrzebnie bowiem tajemniczy morderca wybiera swoje ofiary bardzo...