Der geteilte Himme
832100041X
Buka

W Niebie podzielonym autorka śledzi napięcia i stresy towarzyszące jednostce przy próbach samookreślenia się we współczesności NRD. Bohaterka, studentka Rita, odbywa praktykę w zakładzie przemysłowym, gdzie w nowym środowisku spotyka się z nieznanymi dotąd problemami. Odkrywa logikę życia, wybijającą się ponad wszelkie przypadki. W pewnym momencie los stawia ją przed koniecznością wyboru, który ma zdecydować o jej życiu. W sposób niezwykle subtelny oddaje Ch. Wolf rozterkę wewnętrzną bohaterki, przekonywająco prezentuje jej drogę krytycznego poznawania świata.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: google

Kamil | 2013-06-15
Przeczytana: maj 2013

Dieses Werk macht nachdenklich. Die Atmosphäre sucht ihresgleichen, mit allerlei emotionsvollen Beschreibungen lässt man sich berieseln, so dass man die dargestellte Welt buchstäblich verchlingt. Klasse.

storczyk | 2015-04-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015