Podstawy projektowania procesów technologicznych typowych części maszyn

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-204-3287-9
technika

W podręczniku przedstawiono strukturę procesu produkcyjnego, dokumentację technologiczną, rodzaje półfabrykatów, ich dobór oraz przygotowanie do obróbki, technologiczność konstrukcji, naddatki i ich dobór oraz klasyfikację części. Główną część książki poświęcono zagadnieniom projektowania procesów technologicznych części maszyn klasy: wał, tuleja i tarcza, dźwignia, korpus, koło zębate walcowe, części płaskie. Opisano kształtowanie powierzchni za pomocą różnych rodzajów obróbki oraz ramowe procesy technologiczne części różnych klas. Omówiono też koszty wytwarzania wyrobów. Drugie, zmienione wydanie, jest uzupełnione rozdziałem o automatyzacji procesów technologicznych w przemyśle maszynowym. Są też podane wiadomości na temat obróbki magnetościernej oraz szlifowania przepływowego. Podręcznik jest przeznaczony dla studentów kierunków technologicznych wydziałów mechanicznych politechnik.

Sejbyl | 2016-07-29
Przeczytana: 15 stycznia 2016

Obszerne opracowanie z podstawy projektowania procesów technologicznych. Kolejne rozdziały w przystępny i wyczerpujący sposób omawiają zagadnienia na temat charakterystycznych części maszyn.
Mimo ponad 700 stron zawartości, jej spory fragment zajmują tabele, co w znaczącym stopniu redukuje zawartość przeznaczoną do przyswojenia np. na egzamin.
Minus stanowią momentami nieczytelne rysunki, oraz drobne błędy w ich niektórych oznaczeniach.

Ola | 2016-02-09
Marcin | 2016-06-02