Mały olbrzym

Wydawnictwo: Bukowy Las
hibou

Olbrzymy mieszkają na szczycie (a raczej wewnątrz) góry Zrzędacz, ukryte przed ludźmi. Jednak nie wszystkie są duże. Dziesięcioletni Mikrus Troglodycki powinien już być wysoki jak jego ojciec, a wciąż jest tak mały, że pozostałe olbrzymy śmieją się, że jest wzrostu małoludów (jak nazywają ludzi). Pewnego dnia Mikrus postanawia przekonać się, czy małoludy faktycznie wyglądają tak jak on. Jednak...

czy małoludy faktycznie wyglądają tak jak on. Jednak to,
co odkrywa, okazuje się bardzo zaskakujące i staje się początkiem jego wielkiej przygody.
Ujmująca i zabawna, a jednocześnie mądra opowieść
o najmniejszym olbrzymie świata, której bohater dowodzi,
że gdy ma się dobre serce i trochę inteligencji, wzrost przestaje mieć znaczenie.
W przygotowaniu druga książka o małym olbrzymie
pt. „Latający osioł”.

źródło opisu: http://bukowylas.pl/content/ksiazka/ma%C5%82y-olbrzym

źródło okładki: http://bukowylas.pl/content/ksiazka/ma%C5%82y-olbrzym

dyzio_karolek | 2016-03-19
Przeczytana: marzec 2016

Być małym nie oznacza być gorszym. Może nawet lepiej być małym. Dlatego, że mały ma rozum, a duży ma siłę. Nie wierzysz? To przeczytaj książkę" Mały olbrzym ". Wcale nie jest taka wielka, chociaż to mogę potwierdzić wcale nie jest sprytna.

Mała_Mi | 2016-07-05
Przeczytana: 08 października 2015