Wichrowate linie

Wydawnictwo: Agharta
horror
Ciacho

Antologia niepublikowanych (w większości) opowiadań i tekstów krytycznych Stefana Grabińskiego. Według założeń wydawcy ma to być pozycja przełomowa na rynku, gdyż większość zabranych w niej tekstów jest w ogóle nieznana czytelnikom. Pierwodruki ukazywały się w przedwojennych czasopismach, a sam autor nie doczekał się za życia ich wydania w tomiku. Ma ona stanowić uzupełnienie wobec np. „Demona...

Ma ona stanowić uzupełnienie wobec np. „Demona ruchu” wydanego przez wydawnictwo Zysk i S-ka, który skierowany jest do czytelników jeszcze z Grabińskim niezaznajomionych.

źródło opisu: http://agharta.es24.pl/

źródło okładki: http://agharta.es24.pl/

AlexSteiner | 2013-03-03
Przeczytana: 03 marca 2013

Poziom opowiadań jest zróżnicowany, jedne są wybitne, drugie nadzwyczaj słabe i męczące. W antologii znalazły się zarówno teksty realistyczne, pozbawione fantastyki metafizycznej ("Porubica", "Sympatyk Proń) niekiedy z wątkami autobiograficznymi, opowiadania styliziwane na podania, baśnie czy legendy ("Pani z Białego kasztelu", "Król Nenufar", "Ironia") czy też utwory z elementami fantastycznymi ("Czarna Wólka", "Ciuciubabka").
Do moich faworytów należą: "Czarna Wólka", "Czad", "Enagramy Szatery".

Fraszka | 2016-02-11
gggagg | 2014-07-03