Teoria poznania od Kartezjusza do Wittgensteina

Tłumaczenie: Tomasz Kubalica
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Myśl Filozoficzna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
Grundprobleme der Erkenntnistheorie. Von Descartes zu Wittgenstein
978-83-7318-740-5
filozofia i etyka

Podstawę merytoryczną książki stanowią dwie prace: Medytacje Kartezjusza i O pewności Wittgensteina, których tematyka (np. solipsyzm) przewija się w pozostałych rozdziałach. Autor z dużą swobodą i erudycją omawia główne zagadnienia teoriopoznawcze, m.in. pytanie o początek poznania (racjonalizm, empiryzm), pytanie o istnienie rzeczywistości niezależnej od poznającego podmiotu (realizm, idealizm, solipsyzm), pytanie o sposób istnienia poznającego podmiotu (monizm, dualizm). Książka, która powstała na podstawie wykładów wygłoszonych przez autora na Uniwersytecie w Konstancy, jest doskonałym wprowadzeniem do teorii poznania, zarówno dla studentów, jak i dla osób ogólnie zainteresowanych filozofią.

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=43939

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=43939