Krwawiące serca

Cykl: Kroniki rodu Drake'ów (tom 4)
Wydawnictwo: Akapit Press
horror
Sherry

Drake’owie i ich przyjaciele zostaną poddani próbie, kiedy plaga groźnych wampirów zagrozi Violet Hill. Kuzynka Lucy, Christabel, mieszka w Violet Hill od niedawna, a przyzwyczajenie się do życia w małym górskim miasteczku, zupełnie różnego od tego, które wiodła dotąd w wielkim mieście, jest wystarczająco trudne. Rygorystyczne godziny powrotów do domu narzucane przez rodziców Lucy są dla niej najgorsze. Przecież w tak małym mieście nie może zdarzyć się nic groźnego. Jednak uwagi Christabel nie umknęły pewne tajemnicze wydarzenia; wydaje jej się, że Lucy, jej chłopak Nicholas i jego brat Connor dzielą sekret, którego Christabel nie rozumie – a który prawdopodobnie jest śmiertelnie niebezpieczny. Choć Christabel nie chce tego przyznać, bardzo chciałaby dzielić jakikolwiek sekret z Connorem Drake'em. Kiedy zostaje porwana przez brutalne wampiry Hel-Blar, Violet Hill staje w obliczu poważnego zagrożenia, więc Lucy i Connor wprowadzają ją wreszcie w sprawy nieumarłych. Razem muszą znaleźć sposób, by ostatecznie wytępić Hel-Blar.
Nie jest łatwo być nowym w mieście, a Christabel Llewelyn z pewnością jest nowa. Nie zna Violet Hill, nic nie wie o życiu na wsi i absolutnie nic o wampirach. A ponieważ jej kuzynką jest Lucy Hamilton, mogą być z tego problemy... Chłopak Lucy to jeden z braci Drake'ów, jej najlepsza przyjaciółka jest księżniczką z rodu Drake, a wszyscy Drake'owie to wampiry.
Ale to nie jedyni nieumarli w Violet Hill. Miasto opanowały inne, dużo bardziej niebezpieczne wampiry – Hel-Blar. Kiedy Christabel zostaje uprowadzona jako zakładniczka przez ich przywódczynię, Drake'owie muszą zacząć działać.

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/

LoveBook | 2018-11-09

Książka piękna, tak samo jak pierwsza część. Na początku nie wiedziałam, czy czytam od dobrej części, później na szczęście okazało się, że jest dobrze tak, jak zaczęłam czytać.
Interesują mnie fantasy, książki akcje, romanse, horrory itp. ale nigdy nie interesowały mnie wampiry (nie licząc "Sagi Zmierzch"). Bałam się, że książka nie przypadnie mi do gustu i po kilku stronach ją oddam, jednak stało się inaczej. Wciągnęła mnie historia rodziny Drake'ów. Chciałabym też obejrzeć film na podstawie książki♥

PolkaPati | 2016-09-03
Przeczytana: 03 września 2016

Kolejna część cyklu trafiła w mój gust, z początku nie mogłam sobie przypomnieć o co chodziło w tej książce lecz po kilku stronach już sobie przypomniałam. Zaczęłam ten cykl od tomu trzeciego, i piątego bardzo mi sie spodobały. Będąc na wakacjach kupiłam część czwartą i również bardzo mi się spodobała. Jest pełna uroku i szybko sie ja czyta, wciąga na Maxa. W tej książce można sie utożsamić z niektórymi bohaterami :)
Okładka książki typowa wampiryczna okładka. Na pewno sięgnę po resztę cyklu.

Fleur | 2015-10-14
Przeczytana: 08 października 2015

Trochę krwi upłynęło od ostatniego mojego spotkania z Drake'ami i chyba coś się u nich przez ten czas popsuło.
Po pierwsze: Lucy! Czy ktoś mógłby ją porządnie trzasnąć?! Może Nick, albo raczej Sol pierwsza się na to zdobędzie? Bo jeśli nie, to ja mogę dłużej tej jej głupkowatej arogancji i irytującej trzpiotowatości nie wytrzymać...
Po drugie fabuła, jak kulała wcześniej tak kuleje nadal. Błędy merytoryczne: ktoś już wyszedł, a nagle idzie na samym końcu. Czemu dopiero teraz zaczęło mnie to wkurzać?
No i ta wszechogarniająca miłość, zakochanie kolejnych to braci, wszyscy podobierani w pary, nie istnieją już jako pojedyncze jednostki... Trochę to nudne, prawda? Przydałoby się jakieś pompatyczne zerwanie, dramat, trochę dreszczyku... Czy proszę o zbyt wiele?

Książkę kupiłam na szkolnym kiermaszu, oczywiście nie czytałam wcześniejszych części przed przeczytaniem tej, natomiast szczerze mogę powiedzieć, że książka jest świetna. Mam zamiar przeczytać resztę książek.Osobiście moją ulubioną postacią jest nie Lucy , a Christabel z którą bardziej mogę się utożsamić. Polecam.

Shila | 2015-03-28

Christabel jest genialną postacią

Magdalena | 2015-03-04
Przeczytana: 04 marca 2015

Wreszcie doczekałam się mojej Lucy!
Świetna część. Pełna napięcia, śmiechu i romantycznych momentów. Wprost nie mogłam się od niej oderwać. Ucieszył mnie fakt, iż było w niej dużo Lucy i jej szalonych pomysłów :D.
Polecam!

Chyba najlepsza z serii. Wspaniała, wartka akcja i ciekawa fabuła. Jedynie zakończenie trochę zaskakujące i niespodziewane.

klaruśś | 2014-08-23

Przeczytane!

Karolina | 2014-08-11
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

Ksiażka jest świetna. Pełno akcji i humoru. A co najlepsze, w końcu, po długim oczekiwaniu jednym z narratorów jest Lucy. Zwroty akcji sa zaskakujące i dynamiczne.
Serdecznie polecam :).

Irmina | 2014-04-23

Świetna, świetna, świetna! Lucy i Nicholas, jedna z najlepszych par ever! Cieszę się z decyzji Lucy. Solange, którą kiedyś tak lubiłam, strasznie mnie denerwuje! Ostatnia scena zastanawiająca...