Żydowskie życie

Wydawnictwo: Austeria
Jaga

W tomie tym można znaleźć m.in. teksty dawnej żydowskiej dzielnicy na krakowskim Kazimierzu i o obozie oświęcimskim, artykuły wspomnieniowe, relacje z wizyt w Krakowie wybitnych przedstawiciele żydowskiej (zwłaszcza izraelskiej) kultury, recenzje, reportaże, eseje, polemiki. Są tutaj teksty dłuższe i krótsze, o różnym ciężarze gatunkowym – jedne pisane z potrzeby serca, a inne na zamówienie – w całości tworząc mozaikę pokazującą żydowskie życie w Krakowie i okolicach w pierwszych latach III Rzeczypospolitej.

viola | 2017-09-22
mariola | 2017-03-16