W oczekiwaniu na ciążę

Okładka książki W oczekiwaniu na ciążę Sharon Mazel, Heidi E. Murkoff
Okładka książki W oczekiwaniu na ciążę
Sharon MazelHeidi E. Murkoff Wydawnictwo: Rebis poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
What to Expect Before You're Expecting
Rebis
2010-01-01
2010-01-01
978-83-7510-424-0
Monika Rozwarzewska
poradniki ciąża dziecko kobieta mężczyzna

Okładka książki Drugi rok życia dziecka Sharon Mazel, Heidi E. Murkoff
Drugi rok życi... Sharon Mazel, Heidi...
Okładka książki What to expect the first year Sharon Mazel, Heidi E. Murkoff
What to expect... Sharon Mazel, Heidi...
Okładka książki Drugi i trzeci rok życia dziecka Sharon Mazel, Heidi E. Murkoff
Drugi i trzeci... Sharon Mazel, Heidi...

Okładka książki Zrozumieć emocje Jennifer M. Jenkins, Dacher Keltner, Keith Oatley
Zrozumieć emocje Jennifer M. Jenkins...
Okładka książki Kreatywne szkoły. Oddolna rewolucja która zmienia edukację. Lou Aronica, Ken Robinson
Kreatywne szko... Lou Aronica, Ken Ro...
Okładka książki Psychologia rozwoju człowieka Karolina Appelt, Anna Izabela Brzezińska, Beata Ziółkowska
Psychologia ro... Karolina Appelt, An...
Okładka książki Jak tu nie zwariować. Na herbatce u psychiatry Edward Krzemiński, Irena A. Stanisławska
Jak tu nie zwa... Edward Krzemiński,&...

Genialny poradnik, myślę że dla wszystkich par, które myślą o założeniu rodziny.
Autorka porusza wiele zagadnień, o których czasami nawet nie przyjdzie nam do głowy żeby pomyśleć zanim zaczniemy się starać o potomstwo.
W książce są poruszone takie tematy jak zdrowe odżywianie i nawyki, zabezpieczenie finansowe, lista rzeczy do załatwienia wcześniej, wpływ wyjazdów zagranicznych, korzystanie z ziół, ale także problemy zdrowotne i nieudane próby zajścia w ciążę oraz pomoc u specjalistów.
Dodatkowo książka zawiera wykresy do monitorowania cyklu i opis jak z nich korzystać.
Osobiście uważam, że książka jest bardzo przydatna tym bardziej, że w II wydaniu są adnotacje co do praw i obowiązków w Polsce co jest bardzo przydatne.
Dzięki tej książce wiem, że to czego się dowiedziałam jest potwierdzone przez lekarzy. W internecie można znaleźć wiele różnych mitów, o które książka obala lub potwierdza. Jeśli więc nie jesteśmy pewni co do tego czy nasza wiedza jest słuszna, ta pozycja może nam to rozjaśnić.
Brakuje mi w niej tylko informacji na temat mięśni dna miednicy i ich wpływu na poczęcie oraz czy odpowiednie ćwiczenia tego typu pomogą szybciej zajść w ciążę. Jednak myślę, że przy kolejnym wydaniu ten temat może zostać poruszony.

„W oczekiwaniu na ciążę” to poradnik dla przyszłych rodziców, (nie tylko dla mam!),którzy pragną w sposób świadomy i zorganizowany przygotować się do zupełnie nowej przygody i rozdziału w swoim życiu związanego z poczęciem dziecka na świat.

Książka składa się z trzech głównych rozdziałów.
Pierwszy z nich związany jest z reorganizacją i wprowadzeniem zmian na polu zdrowotnym oraz płynnością finansową przyszłych rodziców. W tym rozdziale Czytelnik znajdzie informacje na temat koniecznych zmian w zakresie prowadzonego stylu życia oraz możliwych drobnych modyfikacjach związanych z odżywianiem jeszcze przed samym aktem poczęcia!

Drugi rozdział zorientowany jest na technicznym aspekcie poczęcia. Autorka przedstawia najważniejsze informacje związane z biologiczną budową narządów rozrodczych. Ponadto wyjaśnia, jak wygląda cykl menstruacyjny kobiety chociażby pod kątem poznania kobiecej płodności i w miarę idealnego wyznaczenia momentu owulacji i „wstrzelenia się” w te najkorzystniejsze dni do poczęcia dziecka, czyli początek wspólnych, intensywnych i aktywnych starań o dzidziusia.

Ostatnia część poradnika przedstawia najczęściej występujące trudności na drodze szczęśliwego poczęcia i oczekiwania na narodziny dziecka. Autorka także wymienia i omawia różne metody „wspomagające” efektywne działania zbliżające do ujrzenia dwóch kresek na pozytywnym teście ciążowym, ale nie pomija również przykrego tematu, jakim jest utrata dziecka.
Ostatnie strony zwieńczające poradnik zawierają praktyczne plansze i wskazówki dotyczące kolejnych etapów planowania poczęcia w różnym rozłożeniu czasowym, a także pozostawia propozycje prowadzenia dziennego planu jadłospisu lub plansze w formie wykresów dotyczących cyklu menstruacyjnego oraz temperatury płodności, lub najważniejsze kwestie, o których warto pamiętać podczas wizyt u specjalistów podczas przeprowadzanych wywiadów medycznych.

Poradnik nie jest przesycony nadmiarem bezużytecznej wiedzy. Powiedziałabym wręcz, że autorka wyczerpująco udziela odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania zadane przez zaniepokojone planujące/przyszłe mamy, a dodatkowo każdy temat jest wcześniej zwięźle przedstawiony. Co udało mi się przyuważyć, autorka stopniowo dozuje informacje, ale również przewiduje kolejne pytania przyszłych mam i ubiega, udzielając na nie odpowiedzi, pozbawiając,a na pewno zmniejszając dalsze wątpliwości.

Jako kiedyś przyszła mama zapoznałam się kolejnymi zagadnieniami, a podczas lektury towarzyszył mi spokój, pocieszenie, że nie tylko ja mogę mieć różne wątpliwości na etapie przygotowania i starań o dziecko. Myślę, że wiele kobiet może się zidentyfikować z przedstawionymi zagadnieniami oraz obawami, które są zrozumiałe, ale przyznajmy, czasami przez nas, kobiety wyolbrzymiane. Spokojnie, autorka zadbała również o skierowanie słów do przyszłych ojców, od których to wszystko się zaczyna i tak dużo zależy :))
Autorka poradnika zadbała o klimat, aby przekazać jak najwięcej wiedzy praktycznej w pigułce, bez lania wody, a przy tym uspokajając, że większość odczuwanych dolegliwości fizycznych oraz psychicznych po prostu są normalne i żadna przyszła mama nie powinna się z tym czuć odosobniona i źle.
Siła tkwi w kobietach!

Książka składa się z trzech głównych rozdziałów.
Pierwszy z nich związany jest z reorganizacją i wprowadzeniem zmian na polu...

fajny zbiór wiedzy dla przyszłych rodziców, pierwsza książka z tej tematyki, która mocno mnie wciągnęła. szkoda tylko, że napisana jest w realiach zza oceanu

Naprawdę ciekawa pozycja na liście lektur. Wiele zaskakujących ciekawostek dotyczących planowania ciąży. Lekka i przystępna w odbiorze.
Minusem są częste postórzenia tych samych porad w różnych ramkach - autor się trochę powtarza.

Mało pomocna. Trochę nieadekwatna do polskiej rzeczywistości.

Mało pomocna. Trochę nieadekwatna do polskiej rzeczywistości.

Książkę kupiłam pod wpływem impulsu nie analizując zbytnio jej zawartości. Potem bardzo żałowałam ponieważ okazała się kompletnie niepotrzebna.

Spora część książki poświęcona jest niepłodności i wszystkiemu co się z nią wiąże. Jeśli ktoś szuka tej tematyki na pewno się nie zawiedzie.

Ja oczekiwałam innych wskazówek a te które znalazłam w książce można równie dobrze znaleźć w internecie, za darmo.

Heidi Murkoff - autorka znanych już niektórym tytułów:"W oczekiwaniu na dziecko", "Pierwszy rok życia dziecka", "Drugi i Trzeci Rok życia dziecka" oraz "Dieta przyszłej matki" wydała kolejny z cyklu poradników tym razem "W oczekiwaniu na ciążę".

Pozycja dedykowana wszystkim tym którzy planują zostać rodzicami teraz bądź w niedalekiej przyszłości. Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem, zawiera mnóstwo ciekawych informacji na temat odżywiania się i dbania o siebie jeszcze przed zajściem w ciążę [i to obu stron - nie tylko kobiety ale i mężczyzny],biologicznego aspektu w podejmowaniu wszelkich starań o maluszka; spory rozdział poświęcony jest także o leczeniu niepłodności a co najważniejsze książka jest adresowana zarówno jak i do przyszłych mam jak i tatusiów. Z tyłu zawarta jest część "opisowa" w której jest wydzielone miejsce na osobiste notatki zwiazane z planowaniem ciąży, osobisty wywiad medyczny starajacych sie o dziecko oraz miejsca na adresy lekarzy, terapeutow etc.

Z czystym sercem, gorąco polecam i zapraszam do lektury :)

• Rodzicielstwo
  • Poradniki
  • Macierzyństwo
  • Zdrowie
  • Medycyna

Dodaj cytat z książki W oczekiwaniu na ciążę