X-Men 9/1994

X-Factor #65-66
X-Men, Marvel
komiksy
Darth_Morrigan

"Zabójcze oddziaływania" ["Koniec gry"] Po swoim odejściu z X-Men i po "zmartwychwstaniu" Jean, Scott postanowił razem ze swoimi przyjaciółmi z pierwszego składu X-Men założyć prywatną grupę - X-Factor. Podczas którejś z walk z Apocalypse, udało im się zdobyć skonstruowany przez niego "żywy" statek kosmiczny, w którym zamieszkali. Teraz od jakiegoś czasu ich życie uległo "normalizacji" i...

"Zabójcze oddziaływania" ["Koniec gry"]

Po swoim odejściu z X-Men i po "zmartwychwstaniu" Jean, Scott postanowił razem ze swoimi przyjaciółmi z pierwszego składu X-Men założyć prywatną grupę - X-Factor. Podczas którejś z walk z Apocalypse, udało im się zdobyć skonstruowany przez niego "żywy" statek kosmiczny, w którym zamieszkali. Teraz od jakiegoś czasu ich życie uległo "normalizacji" i uspokojeniu (o ile cokolwiek związane z mutantami może być "normalne" i spokojne). Podczas jednego ze zwykłych dni, X-Factor zostają zaatakowani przez Jeźdźców Apokalipsy, czyli podwładnych Apocalypse'a. Ich cel jest bliżej nieznany, ale dzięki zaskoczeniu udało im się uzyskać przewage na mutantami. Na szczęście Jean udało się pokonać swojego napastnika i ruszyła z pomocą innym. Dzięki temu X-Factor daje radę przynajmniej chwilowo powstrzymać Jeźdźców Apokalipsy. Tymczasem sam Apocalypse przygotowuje druga, istotniejszą część swojego planu. Postanawia zmusić ich statek-dom by przeszedł na jego stronę. Jednak aby to osiągnąć trzeba "zainfekować" go wirusem, który spowoduje utratę kontroli nad statkiem. Zarażony statek zaczyna atakować miasto!!

"Bohaterski wyczyn" ["Koniec gry"]

X-Factor usiłują odzyskać kontrolę nad statkiem, zanim ten zniszczy cały Manhattan. Jednak to zadanie pochłonęło ich tak bardzo, że dało to szansę Jeźdźcom Apokalipsy, by do końca wypełnili plan swojego pana - porwali syna Scotta, Nathana Christophera. W dodatku w tym samym momencie pojawia się tajemnicza kobieta - Askani, która twierdzi, że przybyła z przyszłości by uratować Nathana, ponieważ jest on "wybranym". Kiedy Askani zauważa, że spóźniła się ogarnia ją rozpacz, ale nie poddaje się i wyrusza w pościg za porywaczami, zostawiając zaskoczonych i przerażonych X-Factor. Tymczasem sytuacja robi się coraz gorsza i statek, który chwilowo odzyskał kontrolę nad swoimi poczynaniami, postanawia wystartować w kosmos by uniknąć dalszych zniszczeń w mieście. Niestety jego decyzja może oznaczać śmierć mutantów, którym chory statek nie może zagwarantować bezpieczeństwa. W kosmosie statek podejmuje tragiczną decyzję o zniszczeniu siebie. Mimo rozpaczliwych prób powstrzymania tego, kosmosem wstrząsa potężna eksplozja!

źródło opisu: http://www.wak.net.pl

źródło okładki: zdjęcie autorskie